Director Vanzari

Eldamec Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Director de vanzari

Va avea urmatorele atributii:
1. Planifica si organizeaza activitatea de vanzari, construieste si monitorizeaza targetul volumic si calitativ pentru distribuitori si targetul pentru echipa supervizata.
2. Coordoneaza si supervizeaza echipa de vanzari din perspectiva modului de implementare si de respectare in executie a standardelor de vanzari.
3. Comunica obiectivele de vanzare catre echipa sa, coordoneaza procesul de vanzare, implementeaza activitati specifice si propune modificari ale clauzelor contractuale.
4. Propune, decide si implementeaza solutii de dezvoltare si de crestere a performantei de distributie si vanzari.
5. Identifica noi parteneri pe retail si HoReCa si propune adaptarea politicii comerciale la zona coordonata.
6. Propune, comunica, implementeaza si monitorizeaza modul de implementare a campaniilor de promovare a produselor, urmarind rezultatele obtinute de catre echipa coordonata si de catre distribuitori.
7. Elaboreaza si transmite raportul saptamanal cu privire la rute, performanta echipei si situatia stocurilor.
8. Elaboreaza rapoarte cu privire la concurenta evolutia pietei si stocurilor initiative de promotii si discount.

CERINTE

Studii:
- studii superioare finalizate
Experienta:
- minim 5 ani experienta in vanzari;
- minim 2 ani experienta in coordonarea unei echipe;
- experienta in piata de vanzari FMCG
Cunostinte:
- tehnici solide de vanzare si negociere;
- despre piata de produse alimentare si FMCG;
- limba engleza - nivel mediu;
- operare PC (Microsoft Office).
Abilitati si competente:
- planificare si organizare;
- negociere si vanzare;
- orientare catre client;
- leadership;
- managementul schimbarii;
- simt comercial;
- dezvoltarea celorlalti.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Masina si telefon de serviciu

Compania noastra reprezinta unul dintre cele mai importanti producatori de produse lactate din judetul Constanta. Desfasuram o activitate de vanzari care deserveste judetul Constanta, judetele limitrofe si orasul Bucuresti.