Coordonator Regional / Manager Zonal

Asociatia Romana a Tinerilor cu Initiativa

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asociatia Romana a Tinerilor cu Initiativa recruteaza Coordonator Regional/Manager Zonal in cadrul proiectului “Dezvoltarea inovatiei, creativitatii, responsabilitatii si sustenabilitatii antreprenoriatului strategic romanesc” ID 63270. Proiectul se desfasoara in 6 orase: Craiova, Timisoara, Cluj-Napoca, Iasi, Brasov si Constanta si este cofinantat de Fondul Social European prin Programul Operational Sectorial pentru Dezvoltarea Resurselor Umane 2007 – 2013, Axa prioritara nr.3, Domeniul de Interventie 3.1.

Coordonatorul Regional/Managerul Zonal urmeaza sa isi desfasoare activitatea in municipiul Constanta.
Principalele atributii si responsabilitatii:
• Coordoneaza activitatea de formare profesionala din cadrul Centrului Regional de Formare Antreprenoriala Constanta
• Coordoneaza activitatea de marketing si relatii publice
• Organizeaza asigurarea bazei materiale necesare procesului de formare profesionala
• Organizeaza si controleaza realizarea in termen a activitatilor coordonate si a sarcinilor stabilite de coordonatorul national de formare
• Intocmeste rapoarte statistice privind activitatea de formare profesionala
• Organizeaza si coordoneaza activitatea de inregistrare a cursantilor si relatii cu publicul
• Participa la activitatea de informare si consiliere privind cariera
• Participa la procesul de selectie si recrutare a cursantilor
• Asigura, din punct de vedere administrativ, intretinerea spatiului

Mentiuni speciale:
• Fiind singurul angajat in teritoriu, trebuie sa existe disponibilitate de lucru peste program si in weekend

Persoanele interesate sunt rugate sa transmita un CV in format Europass, impreuna cu o scrisoare de intentie, pe adresa office@arti.ro, cu mentiunea "Aplicatie post - Coordonator Centrul de Formare Antreprenoriala Constanta", pana la data de 25 iunie 2012.

Numai candidatii selectati pentru interviu vor fi contactati pana la data de 28 iunie 2012.

CERINTE

Candidatul ideal:
• Absolvent de studii superioare de lunga durata (socio-umane, juridice, administrative sau economice)
• Vorbitor de limba engleza
• Are experienta de lucru in sectorul non-profit, reprezinta un avantaj experienta in cadrul proiectelor finantate de Uniunea Europeana
• Detine cunostinte solide de operare PC (Word, Excel, Power Point, Internet)
• Este un bun organizator, experienta anterioara de lucru in front office reprezinta un avantaj
• Poseda abilitati excelente de comunicare interpersonala si are un spirit de echipa si initiativa dezvoltat
• Posesor permis de conducere si disponibilitate de deplasare (cu autoturism personal) in regiune pentru promovarea proiectului
• Are domiciliul stabil in municipiul Constanta

BENEFICII OFERITE

Benficii:
• Salariu atractiv

Asociaţia Română a Tinerilor cu Iniţiativă este o organizaţie neguvernamentală înfiinţată în 2003 cu misiunea de a implica tinerii din România în procesul de dezvoltare socio-economică.
www.arti.ro