Contabil in societate de contabilitate

ASISTENT CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam o persoana dedicata, cu experienta si care sa stie ce inseamna responsabilitatea in domeniul contabil.

Ce face persoana potrivita:
1. Asigura inregistrarea in programul SAGA a tuturor documentelor primare ale societatii client.
2. Arhiveaza in ordine cronologica documentele operate in contabilitate .
3. Verifica jurnalele de cumparari si vanzari, registru de casa, banca si deconturile de cheltuieli.
4. Intocmeste declaratiile fiscale si documentele financiar – contabile centralizatoare ale clientilor repartizati (bilant, balanta, fise contabile, jurnale, etc.)
5. Intocmeste periodic situatii extracontabile solicitate de catre client.
6. Se documenteaza permanent cu privire la modificarile legislatiei in domeniul contabil , fiscal si al muncii.
7. Intocmeste documentatia necesara pentru inventariere.
8. Intocmeste documentele necesare pentru activitatea de resurse umane si salarizare.

De fapt, tot ceea ce presupune contabilitatea unei societati de la A la Z (inclusiv declaratii fiscale sub indrumarea expertului contabil).

CERINTE

1. Sa aiba experienta in contabilitate, in sensul de a sti sa inregistreze documentele in conturile contabile corespunzatoare, sa stie ca exista chei de verificare pe conturi si sa le aplice, sa stie sa verifice o balanta (sau sa fie capabila de a urma proceduri pentru a invata in scurt timp aceste lucruri).
2. Studiile universitare nu sunt obligatorii, insa este important sa aiba cunostiinte temeinice de contabilitate.
3. Sa fie organizata, ordonata , atenta la detalii si insistenta. ( a nu se intelege tupeista :) ).
4. Sa ii placa munca repetitiva , sa respecte si sa contribuie la dezvoltarea si implementarea procedurilor de lucru si standardelor de calitate.
5. Sa fie dispusa sa invete continuu. Daca nu invata, nu creste profesional, daca echipa nu creste profesional, firma nu creste. :)
6. Sa fie harnica. Apreciem mult harnicia si sarguinta.
7. Sa stie sa zambeasca si .... sa zambeasca, sa se distreze si sa fie de gasca. Conteaza atitudinea si cei 7 ani de acasa.

Atu-uri:
1. Experienta in domeniile de activitate in care se utilizeaza valuta, comert cereale, agricultura.
2. Cunoasterea programului SAGA C , activitatii de gestiune si activitatii de resurse umane.
3. Bune cunostinte de operare in Excel si Word.

Daca ai citit acest anunt , doresti sa lucrezi in echipa noastra si te potrivesti cu descrierea de mai sus, trimite-ne un e-mail la adresa echipacontabilitate@gmail.com cu C.V.-ul tau si raspunsurile la mini interviu.

In cazul in care email-ul tau nu contine raspunsurile la intrebarile din mini interviu, candidatura ta nu va fi luata in considerare.

Te asteptam in echipa noastra. :)

BENEFICII OFERITE

Ce oferim:
1. Salariu si program fix ( sambete si duminici libere - "prietenii stiu de ce...." :) )
2. Oportunitatea de a primi raspunsuri la orice spete contabile si fiscale si posibilitatea de a acumula sau consolida cunostinte profesionale in domenii de activitate diverse si complexe
3. Posibilitatea de dezvoltare si promovare profesionala in cadrul echipei
4. Seriozitate
5. Atmosfera placuta si dinamica.

DESCRIEREA FIRMEI

Bun gasit,
Dupa cum deja banuiesti suntem societate de contabilitate, expertiza contabila, servicii resurse umane si consultanta fiscala.

Doresc sa-ti multumesc personal pentru interesul manifestat fata de una din pozitiile vacante din cadrul echipei Asistent Consulting Srl si ca urmare ne trimiti aplicatia ta.

Dorim ca profilul si experienta ta personala sa se integreze cat mai bine in echipa noastra , astfel incat munca desfasurata sa fie o sursa de motivatie si incredere in capacitatile proprii.

Aplicatia ta va fi integrata in baza noastra de date si atunci cand vom considera ca CV-ul tau corespunde cerintelor pentru postul actual sau pentru un alt post , ne vom simti onorati sa accepti invitatia noastra la un interviu.

Iti recomand cu caldura sa apreciezi pagina noastra de facebook : https://www.facebook.com/constantacontabilitate

In speranta ca asteptarile tale profesionale isi vor gasi implinirea cat mai curand, iti doresc mult succes in activitatea viitoare.

Cu consideratie, Nicoleta Tudor expert contabil Asistent Consulting Srl
echipacontabilitate@gmail.com