Consilier vanzari auto

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

sa prezinte si sa promoveze numele marcii in conformitate cu strategia de vanzare a companiei;
- sa urmareasca permanent atragerea de noi clienti si sa mentina legatura cu clientii deja existenti;
- sa asigure consultanta profesionala clientilor prin e-mail, telefon, in showroom, la evenimente si in cadrul vizitelor facute potentialilor sau actualilor clienti;
- sa ofere clientilor sprijinul necesar pentru intocmirea dosarului de finantare, sa pastreze contactul cu finantatorul, sa urmareasca evolutia platilor, comunicand clientului toate informatiile legate de operatiunea de finantare;
- sa gestioneze derularea contractelor incheiate, confirmand clientului efectuarea platilor si lansarea / situatia comenzilor;
- sa organizeze test drive cu autovehiculul solicitat de catre clienti;
- sa asigure atingerea obiectivelor stabilite anual;

CERINTE

- Exerienta min 2 ani in domeniul vanzari auto
- permis conducere categoria B;
- cunostinte generale si tehnice in domeniul auto;
- abilitati de comunicare, amabilitate si orientare spre client;
- disponibilitate de a asimila notiuni tehnice legate de domeniul de activitate;
- capacitate de invatare si argumentare