Consultant

CONFIDENTIAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
• conceperea și redactarea actelor financiar-fiscale;
• indeplinirea procedurii necesare pentru punerea in executare silita a hotararilor definitive si irevocabile ce pot fi puse in executare silita;
• acordarea de consultanta si consiliere in orice alta problema de natura juridica in care este implicata organizatia.
• urmareste aparitia actelor normative si aduce la cunostinta conducerii obligatiile ce revin din punct de vedere legal;
• informare prompta asupra modificarilor legislative;
• participa la negocierea contractelor in care compania/societatea urmeaza sa devina parte si elaboreaza proiecte de astfel de contracte;
• pregatire de materiale si rapoarte;

CERINTE

Cerinte obligatorii :
• studii superioare finalizate/în desfășurare în anii terminali in domeniul juridic/economic;
• cunoasterea legislatiei in vigoare;
• viteza de dactilografiere;
• disponibilitatea de deplasare.

Reprezinta avantaj :
• cunostinte legislatie financiar-fiscală, respectiv Codul de Procedură Fiscală și Codul Fiscal;
• experiență în executare fiscală sau în audit;
• cunostinte operare PC, MS Office – WORD, EXCEL;
• persoana dinamica, rezistenta la stres;
• capacitatea de a-si stabili prioritati si de a-si organiza munca intr-un mod eficient;
• capacitate de a respecta termene limita;
• atentie catre detalii;
• responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate;
• atentie distributiva, capacitate de adaptare si invatare rapida.
• autoturism în posesie

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:

• salariu negociat;
• program flexibil si posibilitatea de a lucra de acasă;

DESCRIEREA FIRMEI

Persoane ce activeaza in domeniul financiar-fiscal.