Asistent medical generalist

Dental City

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectuează procedurile de radiologie şi imagistică dentară la recomandarea medicului.
- Informează şi pregăteşte pacientul, în vederea efectuării radiografiei, asigurându-i acestuia cele mai bune condiţii de igienă şi confort fizic şi psihic.
- Asigură radioprotecţia pacientului conform procedurilor interne şi a legislaţiei în vigoare.

CERINTE

- Studii de specialitate (absolvent de şcoală postliceală de radiologie sau asistent medical generalist)
- Bune capacităţi de organizare şi promptitudine în realizarea sarcinilor de serviciu;
- Atitudine pozitivă, responsabilitate şi seriozitate;
- Abilităţi de comunicare şi relaţionare cu pacienţii (limba engleza reprezinta un avantaj);
- Adaptabilitate la lucrul în echipă;
- Cunostinte operare PC - nivel mediu.
*Experienţa într-un post similar, reprezintă un avantaj, dar nu este obligatorie
* Varste cuprinse intre 20-40 ani.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv si un mediu de lucru deschis;
- Programe de training personalizate (training medical de specialitate).
- Program şi condiţii de lucru flexibile.
- Lucrul cu echipamente medicale noi şi de înaltă performanţă

DESCRIEREA FIRMEI

Laborator de radiologie dentara

Dinamica echipa Dental City vine in intampinarea nevoilor pacientilor si a medicilor stomatologi, oferind rezultatele rapid si eficient, atat in format digital, cat si pe film medical.
Beneficiind de cele mai noi tehnologii in domeniu, Dental City ridica stacheta investigatiilor radiologice, oferind o calitate superioara tehnologiilor traditionale si o doza de radiatii cu pana la 90% mai mica.