Asistent administrativ al biroului

REALPRO Edward Patsomitis

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea Asistentului presupune acordarea de asistenta Biroului Imobiliar pentru realizarea sarcinilor de birou si serviciilor, precum:

Raspunsul la Telefon,

Administrarea Relatiei cu Clientii, mai ales pentru Tranzactiile in Lucru,

Stabilirea Intalnirilor, inclusiv pentru Agentii Cumparatorului,

Printarea, Arhivarea si Managementul Documentelor,

Editarea Web-Siteurilor pentru incarcarea datelor de listing sau modificarea documentelor, a fotografiilor, pretului, etc.,

Administrarea Bazei de Date de Prospecte si Managementul Contactelor folosind aplicatia CRM,

Administrarea Programelor de Corespondenta Directa si E-mailing.

Pastrarea de Foi de Calcul, Bugete, Evidente ale Tranzactiilor, Etc.

CERINTE

Tehnici de baza de secretariat;
Relatii cu publicul;
Comunicare Profesionala in persoana si la telefon; Tehnici de operare Telefon,
Computer, Grafica, de Arhivare si Dactilografiere computerizata;
Software utilizat: Google apps, Editoare de Imagini, CRM, flexmls Web;

BENEFICII OFERITE

Posibilitati de avansare catre pozitia de Office Manager

REALPRO este prima companie de reprezentare imobiliara din Romania, oferind un sistem de franciza imobiliara personala care permite reprezentarea clientilor la standarde inalte prin servicii si rezultate garantate contractual.

Istoricul

Compania REALPRO a fost fondata in anul 2002, in Ramnicu Valcea. In 2003 REALPRO a devenit prima companie imobiliara din Valcea iar in 2004 se situa deja in primele 20 de companii imobiliare din Romania. In 2006 a fost implementat Sistemul REALPRO de Vanzare Garantata de Case, bazat pe reprezentarea imobiliara a vanzatorilor si cumparatorilor.

Astazi, REALPRO are birouri francizate in Bucuresti, Brasov, Constanta, Pitesti, Ramnicu Valcea si Timisoara.

Viziunea

Din propria experienta pe piata imobiliara, fondatorii REALPRO au perceput probleme ale consumatorilor si agentilor imobiliari care nu puteau fi rezolvate fara schimbari radicale ale industriei imobiliare. Prima si cea mai mare schimbare a fost introducerea conceptului de reprezentare imobiliara, care a inlocuit sistemul vechi de intermediere.

De-a lungul anilor, REALPRO a rafinat sistemul original prin izolarea problemelor si rezolvarea lor. Insa principiul de baza a ramas acelasi: un sistem de vanzare garantata de case bazat pe reprezentarea imobiliara a clientilor.

Reprezentarea imobiliara printr-un sistem de lucru complet si eficient

Sistemul de vanzare de case REALPRO inseamna productivitate maxima si rezultate garantate pentru clienti. Francizatii REALPRO se diferentiaza fata de ceilalti agenti imobiliari pentru ca:

Reprezinta o singura parte in tranzactia imobiliara (vanzatorul sau cumparatorul)
Sunt specialisti in vanzarea de locuinte: apartamente, case, case de vacanta
Ofera 106 servicii imobiliare folosind un proces de lucru standardizat si automatizat
Au o echipa de suport formata din specialisti pentru toate aspectele serviciilor de reprezentare imobiliara
Ofera programe de marketing inovatoare
Au cea mai buna tehnologie imobiliara: aplicatie proprie de management al relatiei cu clientii, website propriu si national, intranet, aplicatii de marketing imobiliar, conferinte si colaborare online, e-learning
Participa la programe de educatie profesionala initiala si continua
Au Know-how si cunostinte de piata care ii ajuta sa fie tot timpul cu un pas inaintea concurentei