Area Business Developer - Constanta - firma Nordexim Coffee Service

SC AQUILA PART PROD COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-reprezinta cu profesionalism, corectitudine si devotament Compania, avand sarcina explicita de a promova oferta de servicii catre clientii “Corporate”
-negociaza in numele Companiei pretul si conditiile de vanzareale serviciilor oferite, in conformitate cu strategia de vanzare
-dezvolta continuu portofoliul de clienti ai Companiei
-observa, studiaza si cerceteaza piata serviciilor oferite , detecteaza noi oportunitati de vanzare
-contacteaza potential noi clienti prin telefon, e-mail sau personal, pentru a le prezenta oferta si a stabili un contract de vanzare-cumparare
-mentine legatura cu clientii vechi ai Companiei
-reprezinta Compania pe piata si se preocupa de imbunatatirea imaginii acesteia
-se prezinta ca o persoana experta in domeniu, oferind informatii tehnice si identificand nevoile reale ale potentialilor clienti

CERINTE

NIVEL STUDII: studii superioare (diploma licenta)

CUNOSTINTE SPECIFICE /CALIFICARI :

- tehnici de negociere;

- tehnici de vanzari;

- tehnici de comunicare

EXPERIENTA IN DOMENIU( PROFESIONALA ) : experienta 2 ani in domeniul vanzarilor consultative/FMCG

COMPETENTA COMPORTAMENTALA:

Comportamentele:

- inteligenta emotionala, asculta activ, proactiv, responsabil, profesionist

- performant, eficient,

- flexibil la schimbare, deschis la nou, asertiv, dinamic, implicat

- entuziast, energic, cinstit, constructiv, deschis

- corect, respectuos

- ambitios in atingerea obiectivelor, dispus la sacrificii

Atitudini:

- orientare catre client

- orientare catre rezultat

- cooperare, spirit de echipa

- deschidere catre initiativa, initiativa personala

- orientare catre excelenta

ABILITATI PC: cunostinte operare PC – Ms. Office

ALTE CONDITII CERUTE DE POST:

Abilitati:

- abilitati de comunicare si relationare umana

- abilitati de lucru in echipa

- cunostinte limba engleza

- carnet de conducerecat. B si experienta relevanta in conducerea autovehiculului

BENEFICII OFERITE

-salariu de baza motivant
-bonus proportional cu gradul de indeplinire a obiectivelor
-autoturism de serviciu
-telefon
-training de specialitate

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de transport si distributie nationala.