Angajez inginer/tehnician in sisteme de securitate

PIMCO INVEST SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• proiectarea si instalarea sistemelor de securitate
• realizarea lucrarilor de punere in functiune, intretinere si service a sistemelor de securitate (supraveghere video CCTV, interfonie, sisteme de alarma, control acces si pontaj, sisteme de detectie a incendiului, sisteme integrate de securitate);
• deplasarea la sediul clientului, pentru interventii, in urma solicitarii acestora sau asigurarea asistentei tehnice telefonic;
• oferirea clientului un training minim de utilizare a echipamentului;
• intocmirea documentatiei necesara fiecarei interventii pentru o cat mai buna gestionare si remediere a defectiunii (fisa de interventie/fisa de intrare in service/proces verbal de predare primire);
• gestionarea interventiilor in functie de gradul de prioritate, stabilit de managerul direct, astfel incat sa se indeplineasca atributiile stabilite pentru ziua respectiva, alegandu-se traseul optim pentru indeplinirea lor

CERINTE

Absolvent studii superioare cu profil tehnic (sau in curs de absolvire): Inginerie electrica, Electronica si telecomunicatii sau Tehnologia Informatiei, Automatica si Calculatoare, Instalatii electrice
• experienta ca inginer/tehnician instalare si punere in functiune sisteme de securitate: supraveghere video (CCTV), interfonie, sisteme de alarma, control acces si pontaj,
• cunostinte solide de IT&C (retelistica, transfer date, cablare structurata)
• cunostinte avansate PC, Windows si Microsoft Office (Word, Excel, Outlook)
• Experienta minima in domeniul securitatii 2 ani;
• Fara antecedente penale;
• Tinuta morala deosebita;
• Permis conducere cat.B de minim 1 an fara evenimente;
• Seriozitate, punctualitate, spirit de echipa.
• Disponibilitate la deplasari si program prelungit cand este nevoie.

BENEFICII OFERITE

• salariu foarte motivant, in functie de nivelul de implicare, performanta si rezultate
Bonuri de masa.

Companie privata, cu capital integral românesc, a reusit sa detina o cota de piata buna la nivel local pentru sisteme de automatizari, sisteme de securitate si control acces. Experienta pe care o detine in sectorul sistemelor de securitate si automatizari industriale, precum si colaborarea stransa pe care o are cu cele mai cunoscute firme in domeniu, sunt pentru clientii nostri cele mai bune garantii, ca putem oferi solutii eficiente si sigure.