Angajam ECONOMIST

SC SEA PROTECT GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- întocmeste ordine de platã pentru salarii, rate, taxe si impozite si le supune spre aprobare sefului ierarhic;
- transmite casierului ordinele de platã aprobate pentru a fi depuse la bãnci;
- cu aprobarea directorului financiar efectueazã operatiuni specifice de platã si transfer bancar cu cardul ce contine codul unic de accesare a conturilor bancare ale societãtii;
- înregistreazã si opereazã în sistemul de contabilitate cont - 409 facturile la avans;
- întocmeste un centralizator lunar al facturilor pe care îl înainteazã directorului financiar;
- întocmeste notele de salarii si centralizatorul lunar cu cheltuielile cu salariile personalului si le înainteazã spre aprobare directorului financiar;
- solicitã de la bãnci extrasele de bancã si le înregistreazã;
- tine evidenta cheltuielor cu deconturile si delegatiile personalului societãtii;
- gestioneazã si arhiveazã în conditii corespunzãtoare documentele cu care opereazã;
- respectã legislatia în vigoare la operarea în sistemul contabil;
- întocmeste monografiile contabile la sfârsitul exercitiului contabil si le înainteazã sefului ierarhic;
- depune la Administratia Financiarã localã documentele specifice privind taxele si impozitele personalului societãtii;
- respectã legislatia în vigoare în toate operatiunile financiar-contabile efectuate
- Mentinerea legaturii cu clientii, furnizorii interni si externi si institutiile publice in ce priveste datoriile si creantele societatii.

CERINTE

Studii superioare in domeniu
Experienta in domeniu min 5 ani
Cunoasterea legislatiei in vigoare
Cunostinte Microsoft Office, program de contabilitate Multisoft (reprezinta un avantaj)

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv, negociabil in functie de experienta
Telefon si laptop de serviciu