Angajam DIRECTOR TEHNIC

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma prestatoare de servicii de paza si protectie angajeaza DIRECTOR TEHNIC:
- Asigura aplicarea masurilor stabilite de catre directorul general privind managementul activitatii de protectie si siguranta a obiectivelor societatii;
- Propune spre aprobarea directorului general obiectivele de dezvoltare ale firmei, in concordanta cu strategia elaborata ;
- Propune spre aprobare bugetul si rectificarile acestuia, participa la elaborarea bugetului, analizeaza propunerile inaintate de catre managerii subordonati,
- Stabileste anual, impreuna cu Directorul General, obiectivele generale de dezvoltare pe 12 si 24 de luni
- Implementeaza masurile stabilite de catre directorul general, organizeaza si coordoneaza, personal sau prin intermediul subordonatilor desemnati, activitatea din teritoriu pe linie tehnica; ;
- Verifica personal sau prin imputerniciti ca intreaga activitate de protectie din cadrul societatii sa se desfasoare in baza Planurilor avizate de organele de poliţie abilitate conform Legii 333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor si protectia persoanelor si in conformitate cu cerintele Codului ISPS;
- Analizează permanent propunerile personalului din subordine pentru imbunatatirea activitatii societatii in domeniul tehnic ;
- Stabileste obiectivele principale si secundare pentru personalul tehnic din subordine, termenele-limita si modalitatile de masurare a gradului de realizare a obiectivelor in functie de prioritatile stabilite de catre conducerea societatii ;
- pe linia asigurarii securitatii obiectivelor cu mijloace tehnice de paza analizeaza propunerile personalului din subordine si in raport cu acestea stabileste prioritati de lucru pentru acestia privind solutionarea propunerilor si dezvoltarea sistemelor tehnice de paza, in functie de posibilitatile societatii sau solicitariile beneficiarilor;
- Cand considera necesar verifica modul cum se asigura si se respecta masurile de protectie si siguranta fizica, cu mijloace tenice de paza, in scopul identificarii deficientelor si vulnerabilitatilor din acest domeniu si propune masurile de corectie necesare;
- Solicita informatiile si datele necesare pentru a dispune factorilor de conducere de la punctele de lucru modul de exploatare mijloacelor tehnice puse la dispozitie, analizeaza si avizeaza sau dispune personalului tehnic din subordine masurile necesare pentru imbunatarirea activitatii pe linia sa de munca ;
- Verifica, analizeaza si le prezinta directorului general pentru avizare, cererile de oferte privind incheirea de noi contracte de prestari servicii ;
- Analizeaza rapoartele privind functionarea sistemelor de securitate din punctele de lucru;
- Avizeaza activitatea de selecţie, angajare si pregătire a personalului tehnic din cadrul societatii;
- Analizeaza periodic nivelul suportului logistic pe linie tehnica, a sistemelor de securitate, in scopul asigurarii dotarilor necesare pentru indeplinirea sarcinilor si atributiilor societatii;
- Coordoneaza executarea lucrarilor pe linie de sisteme de securitate;
- intocmeste ofertele de pret pentru consultanta tehnica;
- colaboreaza cu directorul operational in vederea organizarii comisiei de receptie a proiectelor executate si verifica periodic in teren exactitatea datelor din procesele verbale de receptie;
- asigura intocmirea siuatiilor lunare a situatiilor de plata partiale sau definitive, pentru proiectele executate;
- asigura urmarirea proiectelor executate in ceea ce priveste incadrarea lor in permisele de executie (graficul de executie) si clauzelor contractul de executie a proiectului;
- luarea de masuri in domeniul protectiei muncii sub aspectul instruirii personalului si examinarii asupra cunostintelor acestuia;

CERINTE

Studii in domeniul ciberneticii, IT, electronica, electrotehnica etc
Minim 5 ani in domeniul tehnic
Permis de conducere categoria B, cunostinte lb. engleza
Capacitate manageriala, organizatorica, spirit gospodaresc, capacitati de comunicare.
Certificat calificare Inginer sisteme de securitate, Proiectant sisteme de securitate