Angajăm agent vanzari ambalaje și consumabile HoReCa

Optima Store

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului
- identificarea si atragerea de noi clienți (hoteluri, restaurante, catering, cafenele, patiserii, fast-food, etc.);
- dezvoltarea si administrarea portofoliului de clienti prin vizite regulate;
- promovarea si vanzarea produselor companiei conform planului de marketing;
- prezentarea cataloagelor și a ofertelor promoționale;
- realizarea ofertelor comerciale personalizate pentru potentialii clienti;
- urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
- negocierea preturilor de vanzare, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii acestora;
- intocmirea documentele comerciale și stabilirea conditiile de livrare cât și modalitatile de plata;
- monitorizarea incasarii sumelor datorate de catre clienti;
- analizarea datelor din piata si activitatea competitiei pe zona de activitate;
- propunerea planurilor de actiune in vederea cresterii vanzarilor si a obtinerii de profit;
- redactarea rapoartelor post intalnire și updatarea bazei de clienti.
Beneficii:
- venituri motivante;
- autoturism de serviciu;
- bonusuri;
- smartphone;
- internet.
Descrierea companiei
Optima Store este o companie înființată recent, cu are puternic trend ascendent, ce efectuază activități de distribuție in mai multe domenii:
- produse de ambalare – reprezentant regional StrongTape
- articole de bricolaj – reprezentant regional Bedax
- detergenti – reprezentant regional Dalli
- articole de curatenie profesională
- consumabile HoReCa
- consumabile medicale, stomatologice și veterinare
- birotica și papetărie
Zona de distributie este momentan in judetul Constanta, cu perspectiva de expandare spre judetele Tulcea, Braila, Ialomita, Calarasi.

CERINTE

Candidatul ideal
- are experienta in direcția de lucru cu hoteluri, restaurante, catering, cafenele, patiserii, fast-food;
- are experienta in domeniul vanzarii ambalajelor si consumabilelor din domeniul HoReCa;
- este perspicace, ambitios, determinat;
- are disponibilitate saptamanala pentru deplasari;
- are aptitudini de planificare, organizare si stabilire a prioritatilor;
- este persuasiv, dinamic, orientat spre performanta;
- are abilitatea de a negocia persuasive;
- are cunostinte Excel / Android / Smartbill;
CV-urile pot fi trimise pe adresa manager@optimastore.ro