Analist Recuperare pe Teren Ploiesti, Constanta - BRD Finance

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza vizite la domiciliul clientilor in vederea recuperarii creditelor restante;

- Efectueaza vizite la locul de munca al clientului si actualizeaza informatiile despre client, dupa caz;

- Analizeaza situatia financiara a clientului (salariu, bonusuri, cheltuieli de intretinere, chirii, alte credite, evenimente speciale);

- Identifica bunuri mobile/imobile detinute in proprietate/co-proprietate de catre client;

- Propune solutia optima (plata integrala/esalonata, refinantare, reesalonare, modificare data scadenta);

- Negociaza conditiile de plata si monitorizeaza respectarea promisiunilor de plata;

- Actualizeaza in permanenta baza de date.

CERINTE

- Studii superioare finalizate;

- Cunoasterea pachetului MS Office – nivel mediu;

- Cunoasterea limbii engleze – nivel mediu;

Profilul candidatului:

- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;

- Orientare catre client si rezultate;
- Adaptabilitate la schimbare;
- Bune abilitati de organizare si respectarea termenelor limita;

- Disponibilitate la deplasari frecvente in zona alocata;

- Disponibilitate de lucru in ture si in week-end;

- Rezistenta la stres;

- Atentie la detalii;

- Detinerea permisului de conducere categoria B si a unui autoturism proprietate personala reprezinta cerinte obligatorii.

BENEFICII OFERITE

- Contract de munca pe perioada determinata;
- Posibilitatea de a vă alătura unei echipe de profesionişti.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.