Analist financiar

SC EASY CREDIT 4 ALL IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Informarea si consilierea privind produsele si serviciile institutiei;
- Analiza bonitatii economico-financiare a potentialilor clienti;
- Intocmirea dosarului de credit in baza solicitarilor primite;
- Inaintarea propunerilor legate de aprobarea/refuzul produsului de creditare si prezentarea in cadrul comitetului de aprobare;
- Gestionarea contractelor in aplicatiile interne;
- Monitorizarea clientilor pe tot parcursul derularii contractului;

CERINTE

- Studii superioare economice finalizate, de preferinta in invatamantul de stat;
- Experienta in domeniul serviciilor bancare constituie avantaj;
- Cunostinte solide Microsoft Office - in special Excell
- Persoana activa, orientata spre rezultate, sociabila, dinamica;
- Abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii, foarte buna gestionare a timpului;

BENEFICII OFERITE

- Training de specialitate;
- Pachet salarial motivant;

SC Easy Credit 4 All IFN SA a fost infiintata la 28.05.2009 ca societate pe actiuni de tip inchis, cu capital privat.
Datele de identificare ale Easy Credit 4 All IFN SA sunt:
- sediul social: Mun. Constanta, B-dul Alexandru Lapusneanu, nr.103, bl.LV39, sc.B, et.P, ap.22, Jud. Constanta;
- codul unic de inregistrare: 25613809;
- numarul si data inregistrarii la Oficiul Registrului Comertului: J13/1318/2009;
- domenii de activitate :
 activitatea principala : Alte activitati de creditare: acordare de credite de consum
 activitati secundare: Leasing financiar
Cumpararea si vanzarea de bunuri imobiliare proprii
Activitati ale agentiilor si broker-ilor de asigurari
Activitati auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activitati de asigurari si fonduri de pensii
Alte intermedieri financiare constand in: emiterea de garantii, asumare de angajamente de garantare si asumare de angajamente de finantare; activitati de factoring.

In vederea cresterii cotei de piata, societatea a deschis in puncte de lucru in Bucuresti si Galati