Agent imobiliar reprezentant al Cumparatorului

REALPRO Edward Patsomitis

Job expirat

RESPONSABILITATI

Datorita cresterii volumului de activitate, biroul francizat REALPRO Edward Patsomitis are nevoie de inca un asociat de vanzari pentru pozitia de Agent Reprezentant al Cumparatorilor in Constanta.

Acesta ii va reprezenta pe cumparatorii care vor apela la serviciile noastre, va programa si conduce prezentari de case cu cumparatorii, va realiza analize de piata pentru cumparatori, va scrie ofertele de cumparare si va furniza alte servicii specifice nevoilor cumparatorilor.
Principalele Beneficii Oferite:

Remuneratie de 80% din comisioanele incasate de la clientii cumparatori
Surse suplimentare de venit
Acces la reteaua de recomandari REALPRO
Training si suport permanent din partea echipei REALPRO
Acces la sistemul de franciza REALPRO unic pe piata imobiliara locala
Specialistul in Reprezentarea Cumparatorilor va furniza servicii valoroase pentru cumparatori in urmatoarele domenii:

Identificarea si localizarea tipurilor de proprietati potrivite pentru a fi achizitionate
Analiza preliminara a proprietatilor si colectarea la timp a informatiilor despre proprietati
Vizionarea proprietatilor si furnizarea de consultanta si opinii profesionale
Selectarea proprietatii potrivite pentru care sa se faca o oferta de cumparare
Realizarea de analize comparative de piata pentru cumparatori si pregatirea ofertelor de cumparare
Negocierea de conditii si termene favorabile
Asistenta in obtinerea unei finantari potrivite
Asistenta in organizarea unor inspectii sau expertize ale proprietatii imobiliare si in contractarea altor servicii similare daca vor fi necesare
Asistenta in procesul de autentificare a tranzactiei de vanzare cumparare si de intrare in posesia proprietatii imobiliare.

CERINTE

- Autoturism
- Cunostinte Limba Engleza

BENEFICII OFERITE

REALPRO este prima companie de reprezentare imobiliara din Romania, oferind un sistem de franciza imobiliara personala care permite reprezentarea clientilor la standarde inalte prin servicii si rezultate garantate contractual.

Istoricul

Compania REALPRO a fost fondata in anul 2002, in Ramnicu Valcea. In 2003 REALPRO a devenit prima companie imobiliara din Valcea iar in 2004 se situa deja in primele 20 de companii imobiliare din Romania. In 2006 a fost implementat Sistemul REALPRO de Vanzare Garantata de Case, bazat pe reprezentarea imobiliara a vanzatorilor si cumparatorilor.

Astazi, REALPRO are birouri francizate in Bucuresti, Brasov, Constanta, Pitesti, Ramnicu Valcea si Timisoara.

Viziunea

Din propria experienta pe piata imobiliara, fondatorii REALPRO au perceput probleme ale consumatorilor si agentilor imobiliari care nu puteau fi rezolvate fara schimbari radicale ale industriei imobiliare. Prima si cea mai mare schimbare a fost introducerea conceptului de reprezentare imobiliara, care a inlocuit sistemul vechi de intermediere.

De-a lungul anilor, REALPRO a rafinat sistemul original prin izolarea problemelor si rezolvarea lor. Insa principiul de baza a ramas acelasi: un sistem de vanzare garantata de case bazat pe reprezentarea imobiliara a clientilor.

Reprezentarea imobiliara printr-un sistem de lucru complet si eficient

Sistemul de vanzare de case REALPRO inseamna productivitate maxima si rezultate garantate pentru clienti. Francizatii REALPRO se diferentiaza fata de ceilalti agenti imobiliari pentru ca:

Reprezinta o singura parte in tranzactia imobiliara (vanzatorul sau cumparatorul)
Sunt specialisti in vanzarea de locuinte: apartamente, case, case de vacanta
Ofera 106 servicii imobiliare folosind un proces de lucru standardizat si automatizat
Au o echipa de suport formata din specialisti pentru toate aspectele serviciilor de reprezentare imobiliara
Ofera programe de marketing inovatoare
Au cea mai buna tehnologie imobiliara: aplicatie proprie de management al relatiei cu clientii, website propriu si national, intranet, aplicatii de marketing imobiliar, conferinte si colaborare online, e-learning
Participa la programe de educatie profesionala initiala si continua
Au Know-how si cunostinte de piata care ii ajuta sa fie tot timpul cu un pas inaintea concurentei