Account Manager Corporate

SabedCall

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrează , intreţine şi dezvoltă o relaţie cat mai bună cu clienţii
- Realizează planul de vanzări pentru zona alocată
- Oferă asistenţă şi asigură consultanţă clienţilor, atat inainte cat şi după vanzari
- Prezintă şi promovează produsele şi serviciile Telekom clienţilor
- Dezvoltă relaţii de afaceri puternice cu clienţii din portofoliu care să contribuie la furnizarea unor informaţii importante pentru planificarea strategiilor
- Prospectează permanent piaţa pentru identificarea de noi clienţi şi pentru creşterea cotei de piaţă a serviciilor şi produselor companiei
- Semneaza contractele Sme&SOHO respectand regulile si procedurile in vigoare
- Intocmeşte in termen rapoartele cerute de superiori.

CERINTE

-Experienta in vanzari directe si consultanta - preferabil segmentul telecom sau asigurari viata
- Abilitati de comunicare si relationare dezvoltate
- Cunostinte de baza in domeniul IT (Microsoft Office)
- Bune cunoştinţe de operare PC.
- Prezenta agreabila
- Proactivitate, bune abilităţi de negociere şi relaţionare ,putere de convingere
- Initiativa, capacitate de rezolvare a problemelor
- Atitudine deschisa, optimism, orientare spre client
- Disponibilitate de a călătorii.
- Disponibilitate de lucru peste program.
- Permis de conducere valabil categ B (fără incidente).

BENEFICII OFERITE

-Salariu fix 1000 lei plus comisionare
-Masina de serviciu
-Telefon de serviciu, laptop
-Cursuri de specialitate.

DESCRIEREA FIRMEI

Partener Telekom Romania