FUNCŢIONAR PREGĂTIREA FABRICAŢIEI

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Poziţia este disponibilă în cadrul Departamentului Maşini Speciale

- Sprijină activitatea managerilor de proiect

- Sprijină activităţile specifice realizării proiectelor, atât în interiorul departamentului cât şi la furnizorii subcontractati

- Înregistrează, monitorizează şi analizează datele aferente proiectelor

- Deschide comenzile interne aferente proiectelor contractate

- Introduce în SAP datele, verifică şi asigură veridicitatea acestora

- Stabileşte fluxul informaţional pentru proiectele de care răspunde şi vis a vis de terţi

- Participă la sedinţa săptămânală de analizarea şi stadiul proiectelor:

- prezentând date asupra stadiului proiectelor în curs şi a celor încheiate, cu accent pe gradul de folosire a orelor pe proiecte (planificat/efectuat în realitate) şi a respectării termenelor şi pe utilizarea în mod continuu şi susţinut a unei liste “Lessons learned” prin care să se tragă învăţăminte din problemele apărute la proiecte

CERINTE

- Studii medii (prezintă avantaj studii superioare tehnice)

- Experienta intr-o firma din bransa (prezinta avantaj)

- Limba germana nivel avansat

- Limba engleza nivel avansat

- Pachetul MS Office - nivel avansat

- Cunoştinţe SAP prezintă avantaj

- Bune abilităţi de comunicare

- Abiliţăti de negociere

BENEFICII OFERITE

- Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume

- Şcolarizări

- Salariu competitiv

- Transport gratuit

- Tichete de masă

- Alte beneficii

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.