FUNCŢIONAR DISPOZIŢIA MATERIALELOR / PLANIFICAREA PRODUCŢIEI

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Poziţia este disponibilă în cadrul Departamentului Logistică
- Efectuarea de comenzi către furnizori
- Asigurarea disponibilităţii de materiale
- Prelucrarea comenzilor de materiale, punându-se la dispoziţie materiale necesare producţiei
- Optimizarea şi supravegherea fluxului / lanţului de livrare
- Menţinerea şi optimizarea relaţiei cu furnizorii
- Şcolarizarea şi susţinerea celorlalţi angajaţi respectiv a celorlalte departamente
- Optimizarea proceselor din cadrul planificării productiei

CERINTE

- Studii economice
- Experienţa în domeniu constituie avantaj
- Cunoştinţe limba engleză şi germană nivel conversaţional
- Disponibilitate la deplasare
- Capacitate de lucru în echipă
- Abilităţi de comunicare
- Abilităţi organizatorice

BENEFICII OFERITE

Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume
Şcolarizări
Salariu competitiv
Transport gratuit
Tichete de masă
Alte beneficii

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.