Cofetar patiser

SC Bacania Mea SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• prepararea de torturi, prăjituri, produse de patiserie și alte dulciuri de casă în conformitate cu procedurile de coacere și preparare precum și cu normele igienico-sanitare
• preluarea, pregătirea și dozarea materiilor prime si materialelor în scopul realizării subproduselor planificate
• efectuarea operațiilor intermediare de pregătire a subproduselor, conform instrucțiunilor tehnologice
• efectuarea operațiunilor de igienizare a echipamentelor, utilajelor, instalațiilor și a locului afectat operației de sortare/ambalare
• verificarea și depozitarea ingredientelor
• menținerea curățeniei în zona de lucru
• menține un standard ridicat de calitate al produselor

CERINTE

• studii medii
• calificare în meseria de patiser/cofetar
• abilitatea de a lucra opt (8) ore/zi sau mai mult în picioare
• posibilitatea de a începe lucrul foarte de dimineață; în funcție de necesități tura poate începe între orele 4:00 și 5:00
• posibilitatea de a ridica între cinci (5) și douăzeci (20) kg
• foarte mare atenție la detalii
• atitudine pozitivă și entuziastă
• pasiune reală și interes pentru arta culinară
• seriozitate, responsabilitate, corectitudine, abilități de comunicare, lucru în echipă
• experiență anterioară de minim 2 ani într-o poziție similară
• îndemânare și precizie; simț estetic

BENEFICII OFERITE

• salariu de start excelent, peste media domeniului
• salariu fix și sporuri
• decontarea cheltuielilor cu deplasarea la/ de la locul de muncă (laboratorul se află în orașul CODLEA/ jud. Brașov)
• acces la școlarizări de specialitate plătite de angajator
• oportunități de creștere profesională, promovăm din rândul personalului existent
• zona de lucru la standarde internaționale
• mediu de lucru cald și prietenos unde contribuția ta este cu adevărat apreciată

Produse traditionale, produse dietetice si dulciuri la comanda.