Vopsitor Auto Cluj Napoca

Sc Smart Hr Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Beneficii: Salariu fix atractiv negociat în funcție de experiență
Posibilitatea de a lucra la unul dintre cei mai mari dealeri auto din Cluj Napoca care se află în plin proces de dezvoltare
Mediu de lucru plăcut, echipă dinamică
Descrierea jobului

Pregătirea necesară postului de muncă
De bază: ŞCOALĂ PROFESIONALĂ ÎN DOMENIU
De specialitate: program de specializare
Cursuri speciale: tehnice specifice
Minim 2 ani experienţă în activitate
Experienţa ca vopsitor auto constituie avantaj

Competenţele postului de muncă
Cunoştinţe şi deprinderi:

Cunoştinţe de cultură generală şi specifică, in domeniul service-ului auto, tehnice de specialitate
Competente personale: orientare spre client, capacitate de cooperare, intuitie, orientare spre succes, mod de lucru sistematic, putere de muncă, capacitate de auto-motivare capacitate de organizare, credibilitate
Competente de operare PC (programe specifice de service) la nivel bun
Cunoaşterea limbii engleze la nivel bun
Cunoasterea limbii germane constituie avantaj
ATRIBUTII:

• Asigură soluţionarea rapidă şi corespunzătoare a problmelor de ordin tehnic
• Verificarea stării generale a automobilelor clienţilor şi stabilirea de recomandări pentru defecţiunile care nu se pot remedia prin intermediul lucrărilor solicitate
• Evită reluarea reparaţiilor şi stagnarea în service prin intermediu diagnosticării consecvente şi corecte
• Efectuarea unor lucrări rapide şi în conformitate cu cerinţele de vopsire a automobilelor şi a pieselor de schimb, conform contractului pentru lucrări.
Verificarea stării generale a automobilului clienţilor şi determinarea şi documentarea defecţiunilor care nu au fost remediate în cadrul actualului contract de lucru.
Observarea calităţii produsului şi raportarea cazurilor de daune, conform normelor
Amestecarea şi prepararea corespunzătoare a vopselelor conform reţetei precum şi crearea sau ajustarea culorilor conform instrucţiunilor.
Capacitatea de a evalua deteriorările de vopsea conform cerinţelor Audi AG şi regulilor tehnice.
Utilizarea şi aplicarea corespunzătoare a materialelor necesare în cadrul procesului de pregătire a
vopselei, de la etanşare până la vopsirea completă.
Toate sarcinile individuale trebuie executate complet, la termen şi în mod profesional, conform comenzii.
Efectuarea testelor de vopsea şi stabilirea şi utilizarea procedeelor adecvate în cazul comenzilor speciale (de ex. automobile de epocă sau automobile străine).
Consiliere specializată, aplicarea măsurilor adecvate pentru remedierea defecţiunilor apărute în urma unui accident şi îndeplinirea dorinţelor clienţilor, cum ar fi de ex. vopsirea specială şi cea perlată.
Manevrare, utilizare şi întreţinere profesională şi pe propria răspundere a uneltelor, materialelor auxiliare instrumentelor.
Utilizarea tuturor sistemelor şi materialelor auxiliare disponibile.Verificarea îndeplinirii contractului şi a calităţii lucrării dorite.
Îi oferă maistrului de vopsitorie recomandări privind îmbunătăţirea calităţii în cadrul domeniului său de sarcini
Participă, conform proiectului de calificare al atelierului de vopsitorie la măsurile de formare profesională.

CERINTE

RESPONSABILITATI:

Raspunde de desfasurarea eficienta a tuturor reaparatiilor în care a fost implicat
respectarea cu strictete a programului de lucru al departamentului
sa participe la sedintele companiei ori de cate ori este convocat
sa raporteze superiorului orice situatie sau fapt care poate aduce pagube companiei sau imaginii companiei
sa prezinte compania intr-o maniera corespunzatoare prin tinuta si conduita ireprosabila
sa aduca la cunostinta sefului ierarhic a oricaror probleme sau sesizari din partea clientilor
raspunde material si penal pentru necompletarea corecta si exacta a actelor cu regim special
ia decizii privitoare la tehnica si etapele de reparatie
propune masuri de eficientizare a activitatii si eliminarea timpilor morti
se ingrijeste ca prin executarea ordonata a tuturor comenzilor de reparatie sa contribuie la multumirea clientului
utilizeaza echipamentele, materialele si consumabilele specifice puse la dispozitie de firma
sa respecte toate regulile inscrise in prezenta fisa a postului
sa respecte disciplina in munca si disciplina ierarhica
sa anunte din timp a seful ierarhic despre eventualele probleme personale care ar putea impiedica buna desfasurare a activitatii
sa aplice corect normele de protectia muncii
sa-si insuseasca cu constiinciozitate instructajele periodice privind normele de protectia muncii
sa participe activ la formarea profesionala, avand obligatia de a urma cursurile la care este trimis de catre societate
sa prezinte rigurozitate si competenta in rezolvarea sarcinilor de serviciu
sa-si actualizeze in permanenta cunostintele pentru a fi in conformitate cu regulamentele legislatiei in vigoare
orice tip de afacere desfasurata in incinta companiei este interzisa sau pretinderea de la client de foloase necuvenite pentru serviciul prestat
sa respecte regulamentul de ordine interioara
sa respecte prevederile contractului colectiv de munca
sa pastreze confidentialitatea informatiilor, datelor si documentelor cu care a luat contact direct sau indirect
sa respecte confidentialitatea salariilor
sa arate solicitudine fata de cererile conducerii referitor la situatii specifice
sa nu introduca, sau sa consume bauturi alcoolice la locul de munca
sa nu vina in contact direct cu clientii
sa respecte liniile directoare privitoare la reciclarea materialelor si a protectiei mediului
manevrarea masinilor in incinta AUTOWORLD se face de catre persoanele autorizate si cele imputernicite de şeful de atelier
sa asigure pastrarea curateniei si integritatea bunurilor din masina in lucru

Bine ai venit! Ai ajuns in universul joburilor inteligente! SMART HR ofera de 15 ani servicii integrate de resurse umane. Esti in cautarea unei provocari sau a unei schimbari? Ai vrea un job in Cluj Napoca sau in alt oras al tarii? Poti sa ne spui despre cariera la care visezi si sa ne trimiti un CV la andra@smart-hr.org sau la recrutare@smart-hr.org pentru a intra in baza de date. Consultantii nostri te asteapta cu mai multe detalii la nr. de tel. +40 758 248 444 / +40 749 055 025 sau te asteptam pe www.smart-hr.org.