Traducător (conținut din limba Engleză în Italiană/Franceză/Germană)

SC UNION DK SERVICES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

– Vei traduce cu maximă acuratețe documentele încredințate, din limba Engleză în una dintre urmatoarele limbi: Italiană/Franceză/Germană.

– Tema traducerilor: site-uri de turism

– Vei respecta politicile firmei cu termenele limită stabilite.

CERINTE

Sunteți traducător autorizat sau aveți experiență în domeniul traducerilor? Sunteți dispus(ă) să lucrați part-time, pentru o perioadă determinată, la un birou sau de acasă?

Ce așteptări avem de la tine:

– Să ai cunoștințe avansate de limba engleză (scris)

– Să ai cunoștințe avansate a cel puțin una dintre urmatoarele limbi: Italiană/Franceză/Germană (scris)

– Să fii o persoană organizată și proactivă;

– Atenție la detalii.

Constituie avantaj: – deținerea Autorizației de Traducător eliberată de Ministerul Justiției pentru cel puțin una din limbile menționate în titlul anunțului

BENEFICII OFERITE

-Un loc de muncă plăcut și flexibil

-Salariu motivant

-Expunere internațională

DESCRIEREA FIRMEI

About WEBDK

We are a software company based in Cluj Napoca, that provides services for french and german market. Our main focus is to provide software solutions for the tourism industry. We are a team of thinkers, with a sense of humor and of the ridiculous, who experiment on their own before conforming to the rules. Our team consists of dynamic and creative people who can deliver design and software projects to the highest standards.

We believe that nothing is impossible, that the universe does not work just by formulas and algorithms, and that any remarkable work is done with passion, curiosity, and inventiveness.