Tele-Marketer

IBC focus

Job expirat

RESPONSABILITATI

Despre IBC Focus
IBC Focus este lider de piata in monitorizarea pietei constructiilor din Romania. Informam cele mai importante piete din domeniul constructiilor si reunim vanzatorii si clientii acestora de pe intreg teritoriul Romaniei pe portaluri online nisate si le oferim informatiile de care au nevoie pentru a realiza impreuna afaceri de succes.
Administram o serie portaluri specializate din domeniu si oferim promovare pentru companiile din piata constructiilor, oportunitati de vanzare pentru acestea si studii de piata personalizate.
Ce cautam:
Colegi care sa intreprinda activitati de telemarketing. Ai oportunitatea de a te alatura celei mai bune echipe de acest gen din tara si vei avea ocazia sa discuti cu persoane importante si factori de decizie din cadrul celor mai active companii de constructii din tara.
Candidatul ideal trebuie sa fie o persoana cu initiativa, care stie sa se automotiveze, perseverenta si dornica sa aiba succes. Vei fi responsabil de unul din proiectele si portalurile noastre de top de pe piata si scopul tau va fi sa ii aduci succes si mai mare.

CERINTE

Colegul nostru va fi responsabil cu:
• Vanzarea de conturi pe portaluri si servicii B2B
• Contactarea telefonica a clientilor existenti si a celor pontentiali
• Identificarea si atragerea de noi clienti la brandul nostru
• Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii existenti

Colegul nostru va trebui sa:
• Realizeze cel putin 20 de contacte telefonice reusite pe zi cu persoane de decizie (aproximativ 90-100 apeluri)
• Raporteze in cadrul sedintelor stadiul si progresul inregistrat pe fiecare sarcina
• Sa fie la curent cu modificari si informatii relevante din piata
• Sa detina un rol activ in cadrul sedintelor si sa ofere suport zilnic echipei cand este necesar

Abilitati necesare:
• Ca sa ajungi la aceste persoane, va trebui sa fii persuasiv si uneori sa stii cum sa treci de barierele ridicate de o secretara
• Ziua are 24 de ore. La fel pentru noi, la fel si pentru Donald Trump. Modul in care iti vei organiza timpul, agenda zilnica si munca va fi un bun indicator al abilitatilor tale
• Comunicarea e esentiala intr-un astfel de job. Vom avea nevoie sa stim in permanenta ce, cat si cum ai reusit sa faci.
• Le vei pune intrebari, iar raspunsurile lor iti vor oferi studii de piata cu informatii foarte valoroase
• Sa fii la curent cu tot ce e nou in piata in care activeaza firmele cu care intri in contact, te va ajuta sa te dobandesti pozitia de expert si sa castigi increderea clientilor tai
• Avem si reguli. Respectarea procesului de vanzare, pastrarea angajamentelor si asumarea responsabilitatilor e o calitate pe care ca oameni trebuie sa le avem, nu doar ca si angajati
• Suntem o echipa. Chiar daca vei avea sarcini individuale, capacitatea de a lucra cu altii si in grupuri, te vor ajuta sa atingi obiectivele spre care trebui sa fii orientat
• Initiativa, atitudinea pozitiva si dorinta de a afla lucruri noi, te vor invata sa abordezi vanzarea intr-un mod consultativ

Cu ce se ocupa IBC? Foarte pe scurt: IBC este o companie 100% de marketing care ofera instrumente de vanzari&marketing firmelor din domeniul constructiilor.. Mai detaliat: oferim diverse servicii - incepand de la date despre tot ce se construieste in Romania pana la campanii generatoare de comenzi pentru clientii nostri. Si mai detaliat: vezi pe www.ibcfocus.ro sau da o cautare pe google dupa IBC Focus...