SPECIALIST RESURSE UMANE/ HR & PAYROLL SPECIALIST – CLUJ / CAMPIA TURZII

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigura salarizarea si administrarea resurselor umane din companie:
o intocmirea contractelor de munca pentru toti angajatii fabricii,
o redacteaza si opereaza documentele necesarii modificarii contractelor de munca,
o intocmeste diverse evidente personal necesare bunei derulari a activitatii
o calculeaza drepturile salariale lunare
o mentine relatia cu autoritatile statului pe probleme de relatii de munca
o mentine relatia cu furnizorul de servicii de medicina muncii si protectia muncii.
• Responsabil pentru dezvoltarea Regulamentului de Organizare Interna, a regulilor, politicilor si procedurilor de resurse umane necesare fabricii, implicat in descrierea fiselor
• Acorda suport managerilor de departament in procesul de selectie si recrutare;
• Asigura evidenta corecta si in timp util a înscrierilor in Registrul General de Evidenta a Salariatilor, a contractelor de munca, modificarilor punctuale privind norma de lucru, functie, salariu, sporuri, etc., incetarile de activitate si suspendarile contractuale;
• Asigura suport in integrarea noilor angajati si le asigura informarea asupra procedurilor specifice si asupra celor generale, precum si modul de emiterea al diverselor adeverinte;
• Completeaza diverse adeverinte solicitate de salariati;
• Întocmeste decizii, note de lichidare, acte aditionale;
• Gestioneaza o situatie corecta a conturilor de carduri, verificand cu banca evidenta angajatilor din conventie, pentru actualizare ;
• Pastreaza evidenta concediilor de odihna si cele speciale, informand conducerea si angajatii despre acestea;
• Centralizeaza, calculeaza si verifica certificatele medicale;
• Întocmeste, verifica si depune declaratiile lunare catre institutiile de stat, in format electronic ;
• Realizeaza si depune anual fisele fiscale ale angajatilor;
• Pregateste lunar comenzile de tichete de masa pentru salariati lansandu-le catre furnizorul de tichete.

CERINTE

• Pregatire universitara – studii superioare;
• Cel putin 3 ani de experienta in domeniu;
• Cunostinte de limba engleza – nivel conversational
• Cunostinte de operare pe calculator
• Atestat Inspector Resurse Umane
• Cunostinte calcul salarial
• Cunostinte juridice/legislatia muncii-salarizare
• Cunoasterea pietei locale a fortei de munca
• Foarte bune abilitati de analiza si rezolvare a problemelor
• Flexibilitate si inventivitate in abordarea rezolvarii problemelor
• Abilitatea de a lua decizii rapide
• Abilitatea de a prioritiza
• Bune abilitati de comunicare
• Abilitati de planificare, organizare, si coordonare
• Aptitudini analitice
• Abilitati de recrutare
• Abilitati de negociere
• Echilibru emotional
• Usurinta, claritate si coerenta în exprimare
• Trasaturi pozitive de caracter: exigenta, obiectivitate, spirit critic, consecventa în actiune
• Comportament adecvat (limbaj, vestimentatie, reguli de politete).

PROFIL DE PERSONALITATE
• Proactivitate
• Flexibilitate
• Responsabil pentru actiunile proprii
• Orientat spre munca in echipa
• Orientat spre dezvoltare personala
• Onestitate
• Constiinciozitate
• Profesionalism
• Spirit practice.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/