Specialist Resurse Umane

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigurarea unei bune evidente a contractelor individuale de munca;
• Gestionarea dosarelor de personal ale angajatilor;
• Organizarea si derularea operatiunilor de evidenta a personalului si de salarizare in cadrul firmei;
• Verifica valabilitatea actelor prezentate de angajati in vederea intocmirii contractelor de munca;
• Asigura intocmirea contractelor individuale de munca, precum si arhivarea acestora;
• Gestioneaza documentele de evidenta a contractelor de munca;
• distribuie fluturasii de salarii.
• Primeste, verifica si arhiveaza certificatele medicale
• Intocmeste pontajul;
• Verifica prin sondaj condicile de prezenta cu pontajele;
• Tine evidenta concediilor de odihna pentru fiecare departament si verifica pontajele cu cererile de concediu de odihna, certificatele medicale si alte referate din cursul lunii;
• Intocmeste lunar un estimat privind cheltuielile cu salariile, precum si situatia privind cheltuielile totale, venitul net / salariat pe fiecare departament;
• Preia tichetele de masa de la firma de distributie, le distribuie pe baza de borderouri si intocmeste lunar rapoartele privind consumul si evidenta acestora;
• La cererea salariatilor si in conformitate cu prevederile legale elibereaza adeverinte;
• Primeste si analizeaza diferite cereri / reclamatii ale salariatilor in domeniul resurselor umane propunand solutii pentru rezolvarea acestora;
• Acorda consultanta conducerii firmei si salariatilor in probleme de gestiune a personalului;
• Urmareste contractele de munca pe perioada determinata, intocmeste actele aditionale de prelungire a contractelor de munca pe perioada determinata sau deciziile de incetare a contractelor de munca;
• Aduce la cunostinta Departamentului Financiar-Contabil modificarile aparute in relatiile de munca (angajari, incetarea raporturilor de munca, concedii fara plata);
• Coopereze cu persoanele cu atributii specifice în domeniul securităţii și sănătăţii în muncă, atât timp cât este necesar, pentru realizarea oricărei sarcini sau cerinţe impuse de autoritate competentă pentru prevenirea accidentelor și bolilor profesionale;
• Asigură elaborarea și implementarea politicilor de resurse umane;
• Coordonarea, medierea și evaluarea eficientă a resuselor umane din organizaţie, in vederea atingerii obiectivelor privind exercitarea funcţiilor;
• Înregistrează si raportează prezenţa zilnică.

CERINTE

Adecco Permanent Placement recrutreaza pentru unul dintre clientii sai, o companie cu capital olandez, un Specialist Resurse Umane.

• Experienta in domeniu minim 1-2 ani (avantaj exp.intr-o companie de productie);
• Sa detina cunostinte in vederea intocmirii statului de plata precum si inregistrearea documentelor in Revisal;
• Completează pontajul.
• Persoana dinamica si proactiva;

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro