Specialist Marketing Online

Popular Art Design SRL-D

Job expirat

RESPONSABILITATI

Tanar, absolvent de studii superioare, cu experienta relevanta in marketing online;
Sa aiba spirit de echipa, dar sa poata lucra si autonom;
Sa posede tehnici de planificare si organizare;
Rabdare in transmiterea si explicarea informatiilor solicitate;
Sa aiba cunostinte SEO;
Sa cunoasca tool-uri de marketing online;
Cunostinte google Adwords, Analytics, gestionare Campanii PPC.
Punctualitate si seriozitate;

CERINTE

Cunostinte cu privire la principiile, strategiile si metodele de realizare a campaniilor de marketing online;
Cunostinte minime in metodele de optimizare pentru motoarele de cautare (SEO);
Experienta cu instrumente de e-mail marketing;
Cunostinte de baza in utilizarea unui program de editare imagini, creare machete simple (Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, CorelDraw etc.);
Content marketing: experienta in editarea diverselor materiale scrise ( comunicate, postari blog, postari social media, articole etc.);
Conceperea si evaluarea anuala a planului de marketing;
Administrarea, sustinerea si supervizarea pregatirii website-ului, optimizarea continua a acestuia prin imbunatatirea experientei utilizatorului si asigurarea unui continut actualizat;
Crearea si asigurarea unui continut relevant si actualizat pe toate canalele online;
Creeaza/Editeaza texte si concepte pentru newsletter, bannere si alte materiale de promovare (comentarii clienti, articole de blog, anunturi PPC, diverse proiecte de marketing) pentru publicul tinta;
Dezvolta continut creativ/ strategic si coerent pentru produsele magazinului;
Identifica si propune noi modalitati creative de promovare in mediile online si offline;
Administreaza si supravegheaza copywriters/cooperatori independenti, in functie de necesitatile companiei;
Realizeaza periodic analiza si eficienta campaniilor online gestionate;
Limbi straine: engleza, franceza;

Suntem o companie de ecommerce, design și dezvoltare web din Cluj-Napoca specializata pe crearea de magazine online pe platforma Magento