Specialist Comercial

SC Rematinvest SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administreaza derularea contractelor comerciale de export, de la momentul incheierii acestora si pana la incasarea contravalorii marfii;
Administreaza derularea contractelor de prestari servicii conexe activitatii de export (transport, inspectii calitate, etc.);
Mentine legatura cu clientii referitor la contractele incheiate (livrari, receptii);
Mentine legatura cu punctele de lucru cu privire la: livrari, receptii, flux si intocmire documente;
Transmite dispozitii de livrare si instructiuni lucru in teritoriu;
Intocmeste documentele de livrare si transport pentru marfa la export;
Verifica documentele si facturile emise de prestatorii de servicii;

CERINTE

Studii superioare (avantaj studii economice);
Minimum 2 ani experienta intr-o pozitie similara;
Limba engleza - nivel avansat;
Cunostinte temeinice de operare calculator: MS Office, Internet;
Abilitati de comunicare si negociere;
Acuratete, constiiciozitate, initiativa;
Integritate morala si loialitate;

Candidatul Ideal:

Cunostinte de limba Engleza nivel avansat;
Cunostinte de Maghiara si Germana nivel mediu;
Experienta in domeniul Comercial;
Constituie avantaj experienta in import-export;
Abilitati de planificare si organizare a activitatii;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Telefon de serviciu;
Posibilitatea de dezvoltare a carierei in cadrul unei echipe dinamice si profesioniste;

REMATINVEST este unul dintre cei mai mari procesatori de materiale reciclabile din Romania, avand in prezent 12 centre de procesare si numeroase puncte de colectare pe tot teritoriul Transilvaniei. Domeniul principal de activitate este colectarea, prelucrarea si comertul cu fier vechi, metale neferoase (cupru, aluminiu, alama, plumb, etc.) si hartie.