SEO Specialist

Sc Smart Hr Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Experienta si cunostinte relevante in SEO (off-page SEO / link building);
- Cunostinte de HTML;
- O buna intelegere a factorilor on-page si off-page;
- Experienta cu Google Analytics, Google Search Console si Google Keyword Planner;
- Cunostinte de Back-end si Front-end;
- Abilitatea de a lucra eficient;
- Are initiativa si abilitatea de a planifica si a finaliza proiecte;
- Abilitati excelente interpersonale si de comunicare;
- O persoana care se adapteaza usor si poate sa echilibreze strategia si livrarea proiectelor;
- Puternice abilitati de analiza;
- Este la curent cu tacticile white hat si black hat.

CERINTE

Dezvolta strategii SEO, planifica si întocmește bugetul pentru website;
- Activitati de optimizare on-site;
- Implementarea si gestionarea campaniilor de link-building;
- Imbunatateste rezultatele cautarii organice;
- Identifica punctele cheie care trebuie imbunatatite pentru a creste vizibilitatea in mediul online;
- Urmareste si ofera rapoarte de evolutie bazate pe KPI si ajusteaza strategiile daca este necesar;
- Permanent cauta, propune si ajuta testarea de noi abordari;
- Foloseste programe si unelte specifice pentru a verifica site-ul;
- Este la curent cu noutatile din industrie;
- Urmareste si raporteaza principalele valori SEO;
- Participa la sesiuni de brainstorming;
- Creste eficacitatea prin ajustarea fluxului de munca pentru o mai buna performanta;
- Evalueaza oferte de produse, de trafic, calitatea landing page-ului, design-ul, securitatea, optiunile de plata, optiunile de expediere.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv;
- Mediu de lucru tanar si dinamic;
- Construirea unei cariere într-o companie aflata in expansiune.

Bine ai venit! Ai ajuns in universul joburilor inteligente! SMART HR ofera de 14 ani servicii integrate de resurse umane. Esti in cautarea unei provocari sau a unei schimbari? Ai vrea un job in Cluj Napoca sau in alt oras al tarii? Poti sa ne spui despre cariera la care visezi si sa ne trimiti un CV la andra@smart-hr.org sau la recrutare@smart-hr.org pentru a intra in baza de date. Consultantii nostri te asteapta cu mai multe detalii la nr. de tel. +40 758 248 444 / +40 749 055 025 sau te asteptam pe www.smart-hr.org.