Sef Serviciu Contabilitate - BT Direct

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea si coordonarea directa a activitatii personalului din subordine;
- Efectuarea de reconcilieri contabile;
- Intocmirea balantei de verificare asigurand concordanta intre conturile sintetice si cele analitice;
- Dezvoltarea si revizuirea sistemelor de raportare financiara pentru a raspunde nevoilor societatii;
- Intocmirea de diverse rapoarte financiare, utilizand date extrase din sistemul contabil si rapoarte operationale;
- Intocmirea si transmiterea declaratiilor fiscale si a raportarilor statistice.

CERINTE

- Experienta profesionala de minim 3 ani intr-o pozitie similara;
- Studii superioare economice, cursuri de specialitate (expert contabil, audit financiar, etc.);
- Cunostinte avansate de limba engleza si de utilizare a calculatorului (Microsoft Office);
- Cunoasterea legislatiei in vigoare si experienta in relatiile cu autoritatile fiscale;
- Buna cunoastere a conducerii contabilitatii computerizate (cunostintele de operare in programul Charisma constituie un avantaj);
- Capacitate de analiza si sinteza, gandire logica;
- Abilitati de organizare si planificare, coordonare, comunicare si relationare.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra pentru pentru un brand romanesc de top;
- Pachet atractiv de beneficii;
- Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala.

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»