Sef Departament Financiar-Contabilitate

Inspire Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura realizarea lucrarilor cu privire la inchiderile lunare, semestriale, anuale;
- Realizeaza raportarile periodice catre Bursa de Valori Bucuresti si ASF
- Raspunde de introducerea lunara si verificarea notelor contabile si a jurnalelor in scopul intocmirii balantelor de verificare, a bilantului si a contului de profit si pierdere;
- Asigura determinarea corecta, urmarirea si plata obligatiilor fata de bugetul de stat, bugetul asigurarilor sociale, bugetul local si alte fonduri speciale datorate, precum si depunerea in termen a declaratiilor acolo unde este cazul;
- Asigura, in conformitate cu prevederile legale si statutare, elaborarea proiectelor de bugete de venituri si cheltuieli si urmareste indeplinirea prevederilor acestora;
- Coordoneaza activitatea si lucrarile de contabilitate generala conform Standardelor Internationale de Raportare Financiare;
- Intocmeste Raportul Financiar Lunar catre actionarul majoritar strain;
- Organizeaza activitatile de decontari cu agentii economici, calculul drepturilor salariale, plata salariilor si a altor drepturi cuvenite salariatilor;
- Intocmire si urmarire cash-flow lunar;
- Intocmire si urmarire buget de venituri si cheltuieli anual.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare economice
- Experienta de ninim 5 an in domeniu, minim 3 ani pe o pozitie similara
- cunostinte legate de IFRS
- Rabdare si perseverenta
- Abilitati de leadership si de creare a echipei
- Cunostinte de limba engleza sau germana
- ACCA - constituie avantaj

www.inspirehr.ro