Reprezentant vanzari tamplarie PVC si Aluminiu

S. C. Aterm S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii din portofoliu;
• coordonarea activitatii la nivel de clienti;
• prospecteaza piata de profil din zona alocata, atat din perspectiva potentialilor clienti cat si din perspectiva concurentei;
• identificarea clientilor noi, stabilirea de intalniri, reprezentarea companiei, prezentarea si realizarea ofertelor cu respectarea politicii de vanzare a firmei;
• cunoasterea foarte buna a produselor comercializate asigurand clientilor informatii detaliate, consultanta si solutii;

CERINTE

• experienta in vanzari pe piata non food;
• cunoasterea zonei ( Cluj - Napoca si imprejurimi)
• abilitati de prezentare a detaliilor tehnice in cadrul intalnirilor cu clientii;
• abilitati de planificare, organizare, comunicare, negociere, convingere, lucru in echipa;
• cunostinte de MS Office: Word, Excel, Outlook;
• permis de conducere categoria B si disponibilitate pentru deplasare in aria de responsabilitate;
Constituie avantaj:
• Experienta relevanta intr-o pozitie similara
• Cunoasterea pietei din industria de tamplarie PVC si Aluminiu;
• Cunoasterea aplicatiei de ofertare WinArhi;

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial competitiv;
• Masina , laptop si telefon mobil;

S.C. Aterm S.R.L. este producator de tamplarie PVC si aluminiu avand ca parteneri Rehau - Germania pentru profilele termoizolante, Maco - Austria pentru feronerie, Guardian - USA si Saint Gobain - Franta pentru sticla, Alumil, Profilco - Grecia si Schuco - Germania pentru tamplaria din aluminiu.
In ultimii ani,am dezvoltat programul de productie pentru pieta nationala si externa. Cu o experienta de 10 ani,Aterm raporteaza crestere economica anuala si investeste permanent in personal calificat si tehnologie. Realizam ferestre si usi de calitate pe care le comercializam prin intermediul partenerilor comerciali pe piata nationala.