Reprezentant Vanzari - Servicii Printing

Inspire Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, firma Dot Tehnic (http://dottehnic.ro/) ce activeaza in domeniul IT&C furnizand servicii complete pentru echipamente de fotocopiere, imprimante, surse de alimentare cu baterii-ups si calculatoare, recrutam REPREZENTANT VANZARI DIRECTE.

Scopul postului: dezvoltarea portofoliului de clienti si mentinerea relatiei cu cei existenti.

Responsabilitati:
- Realizeaza obiectivele de vanzare, implementand strategia firmei in teritoriu;
- Identifica, contacteaza si ofera consultanta noilor clientI;
- Asigura derularea contractelor de vanzare deja existente;
- Mentine si dezvolta reteaua de clienti ai firmei;
- Stabileste si dezvolta relatii profesionale de durata cu clientii;
- Negociaza, incheie si urmareste contractele de vanzare;

CERINTE

Cerinte:
- Cunostinte solide in domeniul vanzarilor IT&C referitor la produse, piata si competitie;
- Spirit de initiativa, flexibilitate si dinamism;
- Responsabilitate si determinare;
- Capacitate de negociere, abilitati de organizare si management al timpului;
- Orientare catre rezultate;
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Cursuri de specialitate- reprezinta avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Pachet fix + comision din vanzari;
- Cursuri si training-uri
- Masina ,Telefon mobil,Laptop/PC.

www.inspirehr.ro