REPREZENTANT VANZARI - Locatie: Cluj

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Psihoselect asistă o companie furnizor european de servicii integrate de transport și de logistică, în realizarea procesului de recrutare pentru poziţia de:

REPREZENTANT VÂNZĂRI

- Reprezintă compania în raporturile directe cu clienții existenți și/sau potențiali;
- Vinde toate tipurile de servicii oferite de companie (FTL/LTL, internațional, regional, intern, depozitare Cluj-București), în zona alocată;
- Pe baza direcțiilor de prospectare a pieței, stabilite împreună cu superiorul ierarhic, identifică, cu ajutorul surselor de informare agreate și stabilește contacte cu potențiali colaboratori din zona alocată, pe baza cărora își planifică deplasările săptămânale;
- Colaborează permanent cu departamentele operaționale (transport și depozit), în vederea găsirii soluțiilor tehnice optime de onorare a solicitărilor clienților existenți și/sau potențiali, în condiții de profitabilitate maximă, cât și pentru asigurarea unei informări corecte, complete și în timp util a clienților de transport, aflați în gestiunea sa, cu privire la proiectele în derulare;
- Asigură și răspunde de transferul corect și complet a detaliilor operaționale, referitoare la clienții noi, către departamentele transport/depozit (după caz), respectiv a informațiilor necesare în vederea facturării către departamentul financiar-contabil;
- Răspunde de îndeplinirea target-ului semestrial/anual;
- Vizitează periodic clienții direcți/colaboratorii, în scopul evaluării relației comerciale cu aceștia și al identificării de noi oportunități de business;
- Identifică oportunitățile de colaborare, prin participarea la licitații, se ocupă de analiza și pregătirea documentației aferente;
- Participă la târguri/evenimente naționale/internaționale de profil.

CERINTE

- Experiență în vânzări directe (avantaj B2B) – minim 3 ani;
- Studii superioare (preferabil profil tehnic sau economic);
- Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat + limba germană sau franceză;
- Permis de conducere categoria B (șofer experimentat);
- Persoană pragmatică, orientată spre rezultate concrete și spre client;
- Excelente abilităti de comunicare și interrelaționare;
- Bun negociator;
- Tact și diplomație;
- Persuasiune;
- Dinamism.

BENEFICII OFERITE

Persoanele interesante sunt invitate sa ne transmita CV-ul pe adresa de e-mail: recrutare@psihoselect.ro

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.