Reprezentant Vanzari Centru-Vest

BARALCHIM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Reprezentantul de Vanzari:

- Identifica potentialii clienti, estimeaza potentialul comercial si bonitatea acestora;
- Prezinta si promoveaza produsele companiei;
- Planifica si efectueaza vizite peridodice la clienti;
- Initiaza contracte de vanzare-cumparare cu noii clienti si se ocupa de mentenanta/servisarea acestora;
- Realizeaza targetul alocat;
- Urmareste evolutia vanzarilor si incasarilor pe fiecare client;
- Asigura incasarea creantelor;
- Intocmeste zilnic si saptamanal rapoarte catre conducere;

- Judete alocate:
CLUJ, BIHOR, ARAD, TIMIS, HUNEDOARA, ALBA, SIBIU.

CERINTE

- Domiciliu stabil in Zona ALBA-CLUJ ( Cluj-Napoca, Campia Turzii, Aiud, Teius, Alba Iulia, Sebes, Orastie etc);
- Studii Superioare;
- Permis de conducete cat. B min. 5 Ani;
- Operare MS-Office si Internet;

Experienta: Minim 3 ani in activitate de distributie pe piata DIY(retail, key account) - constructii/finisaje/industria lemnului, auto, produse speciale;

Abilitati / Competente:
Tehnici solide de comunicare si vanzare/negociere/merchandising/marketing;
Capacitate excelenta de planificare si organizare;
Orientare catre client si catre rezultate;
Atitudine pozitiva si proactiva;
Simt comercial;

Cunoasterea lb. maghiare poate constitui un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial extrem de motivant;
Bonusuri periodice la realizari;
Masina servici;
Laptop;
Telefon Mobil;
Mediu de lucru dinamic si flexibil.

Companie Nationala de import si distributie cu experienta din 1998 in produse tehnice, consumabile, uz general, DIY.

Misiunea noastra este de a oferi clientilor calitate si promptitudine in cele mai avantajoase conditii de pe piata.