Reprezentant Vanzari

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Introducerea și stabilirea brandului companiei in rândul Agențiilor de Turism de pe piața locală
- Promovarea introducerii și utilizării sistemului de rezervări al companiei către Agențiile de Turism
- Consolidarea și dezvoltarea numărului de clienți ai companiei
- Înțelegerea și stabilirea nevoilor clienților

Sarcini Job:

- Să obțină rezervări prin intermediul platformei de rezervări, să ofere asistență clienților existenți
- Să isi construiasca portofoliul de clienti si mentinerea legaturii cu acestia
- Să planifice și sa organizeze workshopuri cu scopul de a promova serviciile și produsele companiei
- Să se focuseze asupra vânzărilor analizând volumul existent și potențial.
- Să monitorizeze concurența prin colectarea de informații actuale cu privire la prețurile de pe piață, produsele, produsele noi, tehnici de merchandising, etc.
- Să ofere asistență clienților pentru soluționarea plângerilor prin investigarea problemelor; dezvoltarea de soluții;
- Menținerea cunoștințelor profesionale și tehnice prin participarea la workshopuri educaționale; revizuirea de publicații profesionale; crearea de rețele personale; participarea la societăți profesionale.

CERINTE

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, companie italiana, lider in distribuirea de produse și servicii turistice, un Sales Representative pentru locatia Cluj si zona de N-V
- Experienta de lucru in vanzare
- Serviciu Clienți, Atingerea Obiectivelor de Vânzări, Managementul Teritoriului, Abilități de prospectare, Negociere, Încredere în sine, Personalitate dinamică și întreprinzătoare.
- Portofoliul clientului pe piața turistică locală – un plus
- Facultate Geografie/Turism- un plus
- Atitudinea muncii în echipa
- Engleza- nivel avansat obligatoriu

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix atractiv, bonusuri, tichete de masa

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro