Reprezentant Vanzari

EVOcomputers

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identificarea potentialilor clienti persoane fizice/juridice/institutionali, conform politicii companiei
- administrarea portofoliului de clienti si dezvoltarea acestuia
- coordonarea si monitorizarea relatiilor cu clientii
- negocierea si incheierea contractelor si comenzilor
- urmarirea finalizarii si executiei contractelor si comenzilor
- indeplinirea regulilor interne referitoare la mangementul potentialilor clienti, completand rapoarte de activitati
- cercetarea continua a tendintelor pietei de profil, a produselor promovate de concurenta si a noilor aparitii

CERINTE

- experienta de minim 2-3 ani in vanzarea de produse si servicii (experienta in vanzare de produse si servicii IT&C reprezinta un avantaj)
- cunostinte bune hardware
- bune abilitati de relationare, usurinta in initierea, sustinerea si dezvoltare a relatiilor interpersonale cu clientii persoane fizice si juridice
- motivatie sustinuta pentru atingerea obiectivelor
- initiativa, tenacitate si atitudine proactiva
- respectarea targetului de vanzari si incasari
- abilitati utilizare PC
- permis de conducere categoria B si disponibilitate pentru deplasari ocazionale in teren

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant (parte fixa + parte variabila, in functie de rezultate);
- conditii de lucru excelente intr-un mediu tanar si dinamic;

EVOcomputers este un importator direct de produse IT&C second-hand, refurbished si noi, fiind acreditat Microsoft Registered Refurbisher.
Atât prin magazinul nostru online (www.evocomputers.ro) cât şi în showroom-ul nostru din Cluj-Napoca comercializam o gamă variată de produse si solutii IT brand (Dell, HP, Fujitsu, Lenovo, Siemens, etc.), precum: calculatoare performante ce se pot achiziţiona cu licenţă Windows, laptopuri office sau de gaming, tablete, monitoare, componente PC, accesorii de laptop, periferice diverse, imprimante profesionale, servere şi aplicaţii software. Totodata oferim servicii de mentenanta si reparatii IT&C printr-un department de service dedicat.
EVOcomputers este o marcă inregistrata a S.C. Evotrade S.R.L.