Reprezentant Vânzări şi Achiziţii | Cluj-Napoca

LeadUp Academy

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dacă îţi doreşti un job cu adevărat provocator, într-un segment de piaţă care e în continuă creştere, LeadUp Academy îţi oferă oportunitatea de a face primii paşi spre o carieră în domeniul vânzărilor de autovehicule

Reprezentant Vânzări şi Achiziţii

Responsabilităţi:

Urmărirea întregului proces de vânzare, de la achiziţie până la livrarea către client;
Identificarea autovehiculelor, pe platformele/bazele de date folosite de companie, care corespund cu nevoile şi bugetul clienţilor;
Colaborarea strânsă atât cu clienţii companiei, cât şi cu furnizorii externi sau personalul departamentului de achiziţii;
Solicitarea de informaţii suplimentare de la furnizori cu privire la specificaţiile autovehiculelor, în funcţie de nevoile clientului;
Oferirea de asistenţă clientului pe tot parcursul procesului de vânzare;
Asigurarea de asistentă post-vânzare;
Urmărirea fiecărei etape în achiziţionarea/vânzarea autovehiculelor, conform standardelor şi procedurilor interne ale companiei.

CERINTE

Studii superioare (în curs sau finalizate);
Cunoaşterea la nivel avansat a limbii engleze;
Cunoaşterea la nivel avansat a unei alte limbi de circulaţie internaţională (germană, maghiară etc.);
Foarte bune abilităţi de comunicare şi gestionare a timpului;
Capacitatea de a identifica probleme/soluţii.

BENEFICII OFERITE

Crestere salariala graduala
Bonusuri in functie de performanta

Suntem o companie de recrutare construită cu pasiune pentru oameni și business. Cu birouri în Cluj-Napoca și Londra, echipa noastră are misiunea să lucreze în fiecare zi pentru a pune în legatură oameni talentati și echipele care au nevoie de ei.

Compania noastra are doua divizii si anume: Recrutare și Executive Search si Training&Coaching.

Programele noastre sunt sustinute de specialisti licentiati in: John Maxwell, Lominger, Resonanz Kutschera.