Reprezentant vânzări - echipament sportiv

Commodo - Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie internațională cu sediul în Cluj și cu o activitate locală de aproape 20 ani în domeniul producției de echipament sportiv caută un reprezntant de vânzări pentru a aduce valoare în companie.

Atribuții:
- vânzare din catalog, în showroom și pe internet
- preluarea de la inginerul de vânzări a tuturor datelor unui proiect și depunerea diligențelor pentru ca proiectul să ia sfârșit
- organizarea locului de munca cu respectarea tuturor prevederilor legale
- însușirea standardelor EN-DIN pentru produsele firmei (specifice pentru aparatura de sport)
- cunoașterea produselor existente

CERINTE

Cerințe:
- experiență în vânzări industriale/tehnice
- (preferabil, dar nu obligatoriu) educație tehnică
- cunoașterea funcțională, la nivel mediu, a limbii engleze
- abilitatea de a citi și interpreta desene tehnice elaborate în AutoCAD
- cunoașterea sistemului de operare Windows, a suitei office și a programelor de navigare pe internet
- (preferabil, dar nu obligatoriu) cunoașterea funcțională, la nivel mediu, a limbii germane

Personalitate:
- demn de încredere
- seriozitate
- loialitate
- hărnicie
- dinamism
- inițiativă
- abilitatea de a lucra independent
- bun comunicator de informație

BENEFICII OFERITE

Compania e dispusă să ofere noului angajat asistență și formare, inclusiv tehnică, și preconizează că abilitatea angajatului de a îndeplini atribuțiile de serviciu se va dezvolta progresiv, în decursul unui an. De asemenea, viitorul angajat va găsi un ambient de lucru plăcut, telefon, calculator, tichete de masă, al XIII-lea salariu, bonificații de vară și de Crăciun și concediu de odihnă de 25 de zile după 3 ani de la angajare.

Commodo se bucură de o experienta de aproape 20 ani pe piata consultanței în domeniul resurselor umane din Transilvania.