Reprezentant tehnic – comercial/Aplicator Ipsosuri

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectul postului este de a realiza teste si demonstratii pe santiere pentru isposurile aflate in portofoliu in vederea promovarii produselor si cresterii vanzarilor.

Sarcini/Responsabilităţi:
• Realizeaza aplicati sau demonstratii pe santiere in conformitate cu planul comunicat de reprezentantul de vanzari;
• Colecteaza feed-back in mod continuu si il transmite reprezentantului companiei;
• Cauta noi santiere in zona alocata si transmite date relevante catre reprezentantul de vanzari (produse utilizate, opinia persoanelor din santier despre produsele noastre, date de contact ale sefului de echipa sau ale persoanei care coordoneaza santierul, alte date relevante);
• Efectueaza teste lunare ale ipsosurilor aflate in stoc si comunica rezultatele catre echipa de vanzari si de productie (scopul este urmarirea constantei produselor);
• Testeaza toate produsele noi aparute pe piata si informeaza echipa despre rezultatele obtinute;
• Recomanda produse pentru teste, indica locatiile de unde pot fi achizitionate, le aplica si se asigura ca rezultatele aplicatiilor sunt incluse in rezultatul final;
• Se implica in inregistrarea, analiza si rezolvarea reclamatiilor legate de calitatea ipsosurilor;
• Foloseste in mod corect instrumentele de lucru si bazele de date puse la dispozitie de companie;

CERINTE

Cerinte:
Ne dorim o experienta minima ca aplicator/demonstrator in domeniul materialelor de constructii sau in aplicarea ipsosurilor pe santiere, posesor permis conducere categoria B.

Competenţe tehnice şi personale – Cunostinte detaliate despre produsele pe baza de ipsos si aplicarea acestora, intelegerea nevoilor aplicatorilor /echipelor de pe santiere, abilitati de utilizare a uneltelor specifice aplicarii ipsosurilor (ex. Masina de tencuit), abilitate de comunicare pe santiere si in echipa, adaptabilitate la program de lucru flexibil, orientat spre rezolvarea problemelor, atitudine proactiva.

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1
Tel.: +40 21 314.69.30
E-mail: office@professional.com.ro

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404
Tel./Fax: + 373 22 439781
Tel: +373 22 449978
E-mail: professional-md@professional.md

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4
Tel: +359 2 489 44 65
Fax: +359 2 489 12 00
E-mail: professional-bg@professional.bg