Referent in economie generala Cod COR 263102

NAPOMAR S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analiza preliminara, intocmire si urmarire derulare contracte/comenzi solicitate de clienti.
Intocmire documente expeditie marfa contractata/comandata
Tinere legatura cu clientii pentru detalii privind stadiul de executie al produselor contractate/comandate.

CERINTE

Studii superioare economice sau tehnice.
Cunoasterea limbilor germana (foarte bine) si engleza.
Cunostinte de operare pe calculator Microsoft Office.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa

Societatea are sediul in municipiul Cluj-Napoca, s-a infiintat in anul 1991 prin transformarea Fabricii de Masini de Rectificat si Echipament Hidraulic in Societatea Comerciala NAPOMAR S.A.

Obiectul principal de activitate este fabricarea masinilor-unelte pentru prelucrarea metalului.
Din anul 1998 societatea este privatizata integral, actionarul majoritar fiind SIF Banat-Crisana.
Societatea NAPOMAR S.A. este actionara la douasocietati mixte, S.C. LVD NAPOMAR S.A. si S.C. DANOMAR S.A., producand impreuna masini-unelte destinate pietei externe.
Piata societatii este intr-o continua dezvoltare, 95% din productia realizata fiind destinata pietei intracomunitare.