Referent de specialitate - Marketing - Cluj

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

PSIHOSELECT asista o companie specializata in domeniul televiziunii ce produce programe pentru statiile nationale,fiind prima companie regionala din Societatea Romana de Televiziune incepand cu 1990, in procesul de recrutare si selectie pentru pozitia de

Referent de specialitate - Marketing
Cluj-Napoca

Responsabilitati:
• Stabileste mediaplanul pentru derularea contractelor de prestari servicii publicitare;
• Contracteaza filme de prezentare, spoturi publicitare si alte prestari de servicii;
• Creeaza si reactualizeaza permanent baza de date cu potentiali clienti, reprezentanti si colaboratori;
• Redacteaza oferte/cereri de contracte prestari servicii publicitare, parteneriate, acorduri, colaborari catre clienti si parteneri;
• Stabileste strategia de promovare a studioului, termenele si conditiile de vanzare a spatiului publicitar;
• Comunica cu referentii economisti pentru urmarirea facturilor/platilor si realizeaza comunicarea intre conducere si parteneri;
• Promoveaza şi reprezinta compania prin elaborarea de rapoarte, adrese, si altele destinate conducerii SRTv;
• Realizeaza machete grafice destinate publicarii in presa, internet, si pentru inscriptionare produse promotionale, folosind programe de grafica 2D.

CERINTE

• Experienta in munca de 5 ani;
• Experienta pe un post similar de 3 ani;
• Cunostinte de operare PC, grafica 2D;
• Cunoasterea a cel putin o limba de circulatie internationala.
• Disponibilitate la deplasari.

BENEFICII OFERITE

Persoanele interesate sunt rugate sa ne trimita CV - ul la adresa de mail recrutare@psihoselect.ro.

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.