Referent de specialitate inginer chimist

NAPOMAR S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analize chimice la materiale feroase si neferoase
- Analize chimice la uleiuri
- Cunostinte de operare cu spectrofotometru, refractometru (analize lichid de racire la MU), stiliscop si cu analizatorul de gaze
- Neutralizare ape reziduale

CERINTE

Absolvent al invatamantului superior de specialitate tehnologie chimica.
Experienta pe un post similar 2-3 ani.
Dispus sa lucreze in schimburi (ocazional - daca e nevoie).
Rezistent la stres.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa.

Societatea are sediul in municipiul Cluj-Napoca, s-a infiintat in anul 1991 prin transformarea Fabricii de Masini de Rectificat si Echipament Hidraulic in Societatea Comerciala NAPOMAR S.A.

Obiectul principal de activitate este fabricarea masinilor-unelte pentru prelucrarea metalului.
Din anul 1998 societatea este privatizata integral, actionarul majoritar fiind SIF Banat-Crisana.
Societatea NAPOMAR S.A. este actionara la douasocietati mixte, S.C. LVD NAPOMAR S.A. si S.C. DANOMAR S.A., producand impreuna masini-unelte destinate pietei externe.
Piata societatii este intr-o continua dezvoltare, 95% din productia realizata fiind destinata pietei intracomunitare.