Recrutam Ingineri proiectant tipare textile in Cluj-Napoca

STARJOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Starjobs Romania recruteaza Ingineri proiectanti tipare textile pentru clientul din Cluj-Napoca. Clientul nostru este o companie din Cluj-Napoca, cu capital 100% privat, producător de confecţii uşoare, specializată în lenjerie intimă şi costume de baie.;

Responsabilitati:
- Construieste tiparele pentru modelele din colecţia nouă
- Analizează împreună cu designerul prototipul noului model şi face modificările necesare obţinerii unui model de calitate
- Verifică detaliile croite ale modelului
- Întocmeşte tabelul cu dimensiuni pentru confecţionare prototip
- Întocmirea unei documentaţii primare pentru prototip
- Transmite secţiei Croit tiparele pentru a se executa încadrările şi consumul de materiale
- Realizează şabloanele necesare decupării cupelor preformate şi sabloanelor pentru semnat
- Realizează gradarea tiparelor pe mărimi
- Propune pentru realizarea unei încadrări optime a componentelor produsului nou, cu consum mic de materiale

CERINTE

Cunostinte temeinice de :
- Proiectare tipar de baza
- Transformari si gradari
- Realizare produse cap - coada
- Operare soft GeminiCad sau/si Gerber
- Cunostinte despre materialele textile

Aptitudini necesare:
- Rabdare, calm, meticulozitate, vointa, responsabilitate
- Capacitate de concentrare a atentiei,
- Capacitate de analiza si luare de decizii
- Capacitate de organizare a propriei munci si de prioritizare
- Capacitate de vedere in ansamblu a proiectului
- Capacitate de comunicare si munca in echipa

BENEFICII OFERITE

Salariu, transport, tichete de masa, mediu de lucru profesionist

STARJOBS ROMANIA - Servicii complete in domeniul resurselor umane

Cu echipa noastra motivata si cu experienta in domeniul resurselor umane, folosind relatiile si sistemul cunostintelor retelei europene STARJOBS, sustinem dezvoltarea partenerilor si angajatilor nostrii in numele respectului, orientarii spre oameni si a legalitatii.

Oferim servicii integrate de resurse umane:
• Munca prin agent de munca temporara- Leasing de personal – Inchiriere de personal
• Recrutare si selectie
• Head hunting
• Salarizare
• Training
• Teste psihologice
• Fisa postului
• Consultanta de legislatie a muncii
• Distributie materiale publicitare

Pentru mai multe detalii, ne puteti contacta la:
Adresa: Cluj-Napoca, str. Iuliu Maniu, nr. 17, ap. 7, 400095
Tel/fax: +40264431985
www.starjobs.eu
Mobil: +40 0748-474493
cariere@starjobs.eu