Recrutam Contabili juniori si persoane cu experienta in contabilitate primara

STARJOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Starjobs angajeaza tineri absolventi cu studii superioare de lunga durata in domeniul financiar - contabil sau persoane cu experienta in contabilitate primare, interesati sa castige experienta in domeniu.
Clientul nostru din Cluj-Napoca este firma care ofera servicii de contabilitate firmelor si operatorilor la nivel national si international.

Numar de posturi: 10

Responsabilitati:
· Procesarea corecta si exacta a tranzactiilor zilnice ce ii revin in aria de business in care isi desfasoara activitatea (procesarea poate presupune, dar nu limitat doar la acestea, o serie de activitati cum ar fi introducerea de date, controlul/verificarea datelor, investigatii asupra datelor, etc)
· Indeplineste activitatile utilizand aplicatii informatizate si software specializat, conform unor manuale, politici, practici si proceduri prestabilite
· Comunica prin email si prin telefon cu clientii institutiei
· Reconciliaza tranzactiile de cont si efectueaza inregistrarea documentelor pentru partile implicate
· Indeplineste sarcini trasate de superiorul ierarhic in functie de necesitatile organizationale.
· Foloseste sistemele integrate, respecta regulile si procedurile interne din aria de competenta stabilita
· Orientat spre atingerea obiectivelor si sarcinilor desemnate
· Garanteaza discretia si confidentialitatea informatiilor in procesul de consultare si pregatire a documentelor la care are acces in activitatea curenta

CERINTE

Cerinte:
- Obligatoriu cunoasterea lb. italiana
- Persoana serioasa, bine organizata, responsabila, riguroasa, atenta, cu bun simt;
- Minim liceul, studii superioare in domeniul financiar-contabil;
- Capacitate de lucru in echipa, de comunicare si relationare foarte buna;
- Cunoscatoare nivel avansat al Ms Office, rapiditate de tastare
- Gandire analitica;
- Coerenta si claritate in exprimare;
- Capacitate de a lucra sub presiune si cu temene limita;
- Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare pentru domeniul fiscal si financiar-contabil;

BENEFICII OFERITE

Oferta:
Clientul nostru va ofera o perioada de training, salariu corespunzator cu performantele profesionale ale candidatului.
Candidatii interesati sunt invitati sa-si trimita CV-ul la adresa de email: cariere@starjobs.eu.

STARJOBS ROMANIA - Servicii complete in domeniul resurselor umane

Cu echipa noastra motivata si cu experienta in domeniul resurselor umane, folosind relatiile si sistemul cunostintelor retelei europene STARJOBS, sustinem dezvoltarea partenerilor si angajatilor nostrii in numele respectului, orientarii spre oameni si a legalitatii.

Oferim servicii integrate de resurse umane:
• Munca prin agent de munca temporara- Leasing de personal – Inchiriere de personal
• Recrutare si selectie
• Head hunting
• Salarizare
• Training
• Teste psihologice
• Fisa postului
• Consultanta de legislatie a muncii
• Distributie materiale publicitare

Pentru mai multe detalii, ne puteti contacta la:
Adresa: Cluj-Napoca, str. Iuliu Maniu, nr. 17, ap. 7, 400095
Tel/fax: +40264431985
www.starjobs.eu
Mobil: +40 0748-474493
cariere@starjobs.eu