Recrutam Contabil autorizat - Satu-Mare

STARJOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

In numele clientului nostru din Satu Mare, Starjobs Romania recruteaza un Contabil autorizat.

Resposabilitati:
- Înregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale
anuale
- Intocmeste contracte de munca /Revisal / salarii
- Realizeaza situatii financiare
- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.).
- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
- Intocmeste situatiile financiare anuale, precum si alte documente solicitate de catre directorul economic
- Raportarea situatiilor cerute de directorul economic si conducerea societatii;

CERINTE

- Studii superioare economice
- Experienţă minim 3 ani pe un post similar;
- Cunoştinţe de contabilitate
- Cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- Abilităţi de utilizare PC: cunoştinţe MS Office (Excel- avansat);
- Aptitudini de comunicare eficientă (orală şi scrisă), perseverenţă, flexibilitate;
- Abilităţi de planificare, organizare, analiză şi sinteză; meticulozitate si acuratete

STARJOBS ROMANIA - Servicii complete in domeniul resurselor umane

Cu echipa noastra motivata si cu experienta in domeniul resurselor umane, folosind relatiile si sistemul cunostintelor retelei europene STARJOBS, sustinem dezvoltarea partenerilor si angajatilor nostrii in numele respectului, orientarii spre oameni si a legalitatii.

Oferim servicii integrate de resurse umane:
• Munca prin agent de munca temporara- Leasing de personal – Inchiriere de personal
• Recrutare si selectie
• Head hunting
• Salarizare
• Training
• Teste psihologice
• Fisa postului
• Consultanta de legislatie a muncii
• Distributie materiale publicitare