Recrutam Reprezentanti vanzari produse agro

STARJOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Starjobs Romania recruteaza pentru clientul sau, companie multinationala, care produce si distribuie furaje, cereale, premixuri si concentrate :
Agenti de vanzari

Responsabilitati:
-Prezentarea si vanzarea produselor firmei;
-Promovarea imaginii firmei si a produselor comercializate;
-Realizarea ofertelor de pret;
-Preluarea comenzilor primite de la clienti;
-Gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti, atragerea de clienti noi ca urmare a initiativei si demersurilor proprii,precum si negocierea conditiilor comerciale;
- Planifica abordarea clientilor/intalnirile/identificarea nevoilor clientilor/prezentarile de produse/finalizarea contractelor/solutionarea constructiva a obiectiunilor
-Intocmirea si actualizarea fisei clientului;
-Acordarea de consultanta clientilor cu privire la produsele comercializate;
-Monitorizarea platilor facute de clienti;
-Raportarea activitatii conform normelor interne ale companiei si alte sarcini administrative

CERINTE

- Cunoasterea limbii maghiare - obligatoriu
- Cunostinte de limba engleza
- Studii medii sau superioare in domeniul agronomiei si/sau medicinei veterinare
- Experienta in vanzari de min 2 ani
- Permis de conducere categ. B
- Abilitati de planificare si organizare a activitatilor ce urmeaza a fi desfasurate
- Excelente abilitati de comunicare si interrelationare personala, organizat, spirit de initiativa, analitic, flexibil, adaptabil, capacitate de lucru in echipa, bun negociator.
- Abilitati de utilizare a calculatorului
- Disponibilitate de a calatori in tara

BENEFICII OFERITE

Compania ofera cunostinte solide in cadrul sesiunilor de training asigurate la inceputul acestui job, cat si independenta in executarea responsabilitatilor teritoriale.
Salariu motivant, tichete de masa, laptop, autovehicol si telefon mobil

STARJOBS ROMANIA - Servicii complete in domeniul resurselor umane

Cu echipa noastra motivata si cu experienta in domeniul resurselor umane, folosind relatiile si sistemul cunostintelor retelei europene STARJOBS, sustinem dezvoltarea partenerilor si angajatilor nostrii in numele respectului, orientarii spre oameni si a legalitatii.

Oferim servicii integrate de resurse umane:
• Munca prin agent de munca temporara- Leasing de personal – Inchiriere de personal
• Recrutare si selectie
• Head hunting
• Salarizare
• Training
• Teste psihologice
• Fisa postului
• Consultanta de legislatie a muncii
• Distributie materiale publicitare