Receptioner Hotel Premier

Hotel Premier

Job expirat

RESPONSABILITATI

Hotel Premier **** din Cluj-Napoca angajeaza RECEPTIONER

Responsabilitati:
Raspunde de activitatile de primire, cazare clienti;
Întocmire acte necesare cazării clienţilor;
Preluarea şi înregistrarea rezervărilor,
Promovarea serviciilor si produselor oferite de societate clientilor;
Rezolvarea prompta a reclamatiilor clientilor si mediaza conflictele cu acestia intr-un mod care sa nu produca prejudicii de imagine sau financiare societatii.

CERINTE

Cerinte:
Minimum 6 luni experienta in domeniu;
Foarte bune cunoştinţe de operare pe calculator (Windows, Word, Excel);
Cunoaşterea limbii engleze, scris si vorbit, la nivel mediu - avansat;
Abilităţi foarte bune de comunicare, negociere şi organizare;
Atitudine pozitiva, orientare pro client ;
Spirit de observatie, atentie la detalii, flexibilitate
Amabilitate, toleranta, calm, solicitudine.

BENEFICII OFERITE

Oferim: Program fix, salariu atractiv, mediu placut de lucru, alte beneficii

Complexul Hotelier Premier si-a deschis portile incepand cu anul 2005 si este amplasat la 10 minute de centrul orasului in cartierul Grigorescu, pe strada Donath , la poalele padurii Hoia, o zona cu un puternic impact istoric si etnografic.
Fiind concepute să gazduiască si cei mai exigenţi clienti, cele 50 de camere si apartamente de care dispune Hotelului Premier au un design clasic, decoraţiuni şi piese de mobiler elegante, dotate cu tehnologie de ultima ora,
Hotelul Premier este renumit pentru atmosfera calda si prietenoasa care ii face pe oaspeti sa se simta ca acasa, de aceea nu intamplator sloganul nostru este:
"Ai ajuns ACASA!"