Psiholog In Specialitatea Psihoterapie (263403)

FRCCF

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea dificultatilor/problemelor de natură cognitivă, emoţională şi comportamentală
- Consilierea/psihoterapia tinerilor în scopul unei mai bune valorificari a resurselor şi/sau depăşirii dificultăţilor personale şi sociale
- Promovarea sănătăţii mentale, prevenirea comportamentelor deviante
-Colaborare interinstitutionala

CERINTE

-Studii superioare de psihologie, nivel master; studii si experienta in psihoterapie/consiliere psihologica
-Specializarea in psihologia copilului/adolescentului
-Atestat de libera practica in psihoterapie/consiliere psihologica- nivel autonom

BENEFICII OFERITE

-Posibilitatea de a contribui la integrarea socio-profesionala,dezvoltarea personala a unui grup tinta dezavantajat-adolescenti provenind din familii nevoiase
-Munca in echipa Centrului de zi FRCCF "Clujul Are Suflet"
-Programul de munca este de 4 ore/zi, in medie sau 20 ore/saptamana ( se poate intregi norma daca exista interes si competente si pentru Psihologie Educationala, Consiliere Scolara Si Vocationala - C.O.R. 263407)
-Salariul brut este de 1103 lei pentru1/2 norma

N.B. norma de 4 ore/zi se poate completa cu norma de psiholog in specialitatea Psihologie Educationala, Consiliere Scolara Si Vocationala (263407), daca sunt intrunite cerintele postului (vezi anunt).

Doar candidatii ale caror CV-uri sunt selectate vor fi contactati.

Misiunea Fundaţiei Române pentru Copii, Comunitate şi Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili şi marginalizaţi, pentru ca aceştia să crească într-un mediu familial protector şi să beneficieze de educaţie şi de serviciile medicale de care au nevoie.

De 14 ani, FRCCF derulează proiecte în Transilvania şi este una dintre cele mai mari şi mai stabile organizaţii neguvernamentale româneşti din domeniul protecţiei copilului.