Psiholog

FRCCF

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Realizeaza evaluarea initiala din punct de vedere emotional si comportamental a beneficiarilor centrului de zi EveryChild al FRCCF (elevi din invatamantul primar si gimnazial) aflati in risc de esec scolar
2. Consiliere psihologică individuală şi de grup, orientare scolara.
3. Organizarea activitatilor de dezvoltare personala a copiilor.
4. Lucrează în echipa multidisciplinară pentru a realiza şi a pune în practică planurile individuale de intervenţie

CERINTE

1. Studii superioare in psihologie, specializare in consiliere psihologica
2. Cunostinte in domeniul protectiei copilului
3. Experienta relevanta in munca cu copii cu probleme de invatare
4. Curs, specializare in consilere vocationala (constituie avantaj)

BENEFICII OFERITE

1. Posibilitatea de dezvoltare profesionala
2. Munca in echipa
3. Programul de munca este de 4 ore/zi, dupa-amiaza
4. Salariul brut este de 1051 ron

Cv-urile sunt asteptate la email adela@frccf.org.ro pana la 31.08.2017
Doar candidatii ale caror Cv-uri au fost selectate vor fi contactati.

Misiunea Fundaţiei Române pentru Copii, Comunitate şi Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili şi marginalizaţi, pentru ca aceştia să crească într-un mediu familial protector şi să beneficieze de educaţie şi de serviciile medicale de care au nevoie.

De 19 ani, FRCCF derulează proiecte în Transilvania şi este una dintre cele mai mari şi mai stabile organizaţii neguvernamentale româneşti din domeniul protecţiei copilului.