Project Manager, B2B E-Commerce

K.GRUPPE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsibilities include building, analyzing, reviewing, recommending and executing strategic and tactical plans in support of the B2B e-commerce initiative.

Role responsibilities covers eCommerce platform plans for new features developments, feature enhancement & usability, and best in class user experience design; revenues & profitability measures, conversion rate optimization, average order values, new customer acquisition plans, & gross margin performance.

CERINTE

-An in depth understanding of ecommerce site design, workflows, and associated systems.
-Business to business (B2B) marketing experience is a requirement.
-Strong independent decision-making, and organizational, planning, and problem-solving skills
-Passion for new and emerging technologies and an understanding of how they can be applied to benefit businesses
-Superior organization, project management skills and attention to detail

DESCRIEREA FIRMEI

CashStock.ro, The Two-Sided Internet Platform
B2B E-Commerce

Platforma CashStock.ro este operata de K.Gruppe SRl si este dedicată companiilor cu activitati in industriile prelucratoare (constructii, chimica, FMCG, prelucrarea lemnului, pielarie, prelucrarea metalelor, hartie, plastic si textile), asigurand pentru acestea un cadru profesional de tranzactionare in conditii de libera piata pentru comercializarea oricarui stoc neutilizat de materii prime, consumabile, semi-finite, finite, rebuturi tehnologice s-au deseuri rezultate in urma proceselor tehnologice proprii.

Cashstock.ro isi propune să ofere un mod simplu, ușor și convenabil pentru cumpărare, sa atraga cumpărători prin disponibilitate variata de produse, facilitati tehnice accesibile, oferind in acelasi timp solutii si suport necesare pentru toti utilizatorii platformei, vanzatori si/sau cumparatori.

www.CashStock.ro