PROIECTANT INGINER CONSTRUCTII; bun utilizator TEKLA

CN3 Consulting Engineers

Job expirat

RESPONSABILITATI

Viitorii angajati pe postul de “proiectant inginer constructii” ai firmei vor realiza - in principal, in "TEKLA Structures" -
proiectarea/detalierea de elemente de structuri din beton si/sau metalice, pentru piata externa; in principal, din tari scandinave.
Principale responsabilitati ale viitorilor angajati:
- modelarea elementelor si a structurii, in programe BIM;
- intocmirea pieselor desenate (planselor de executie);
- definitivarea documentatiilor tehnice;
- asigurarea asistentei tehnice de santier, pana la finalizarea investitiei.

CERINTE

- este posesor al diplomei de inginer constructor, nivel licenta sau master; preferabil, in “Inginerie civilă“ = “Construcții civile, industriale si agricole“ (CCIA);
- are intre 1 si 5 ani experienta in proiectarea constructiilor;
- are temeinice cunostinte de utilizare programe BIM; obligatorie, stapanirea programului “TEKLA Structures“;
- are o buna cunoastere a normelor si standardelor de proiectare (in special, a Eurocodurilor);
- are o fire deschisa si bun spirit de echipa; da dovada de colegialitate si altruism;
- da dovada de onestitate, devotament si fidelitate;
- poseda o mare dorinta de a invata si de a se perfectiona;
- este caracterizat de mare constiinciozitate si perseverenta;
- este bun vorbitor al limbii engleze; avantaj pentru cunoasterea (suplimentara) a altor limbi de circulatie internationala.
*** OBSERVATIE:
Candidatii interesati de o asemenea pozitie trebuie sa aiba cel putin un an de activitate in proiectarea/detalierea cu "TEKLA Structures"!

BENEFICII OFERITE

- tichete de masa

Subsidiara a companiei daneze (cn3.dk), societatea ofera servicii profesionale in ingineriea civila, prin utilizarea inteligenta si inovativa a uneltelor/utilitarelor VDC (Virtual Design and Construction) si DCM (Digital Construction Management).